31 Mart yerel seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte Kahramanmaraş'ta aday adaylığı açıklanmaya başlandı.

Onikişubat Belediyesinde Park Bahçeler Müdürlüğü görevinden Onikşubat Belediye Başkan Aday Adayı olmak için istifa eden Kazım Canlı AK Parti İl Binasında düzenlenen toplantıda Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, " Belediye Başkan aday adaylıklarıyla ilgili süreci kamuoyuyla paylaşmıştık. Bundan sonraki süreçte şehrimizin yeniden imar ve ihya etmek, Yeni Kahramanmaraş'ı, yeni Onikişubat'ı inşa etmek için artık önümüzde bir eşik var. Bu eşik 31 Mart 2024 yerel seçimleri ve bu eşikte Kazım Canlı Müdürümüzün ilk başvuran olmuştur. Rabbimiz hayırlı uğurlu eder inşallah" ifadelerini kullanarak aday adaylığında başarılar diledi.

Onikşubat Belediye Başkan Aday Adayı Kazım Canlı konuşmasında şu ifadeleri kullandı, "Bundan sonraki süreçte bizi daha da zorluklar bekliyor. Bizim sloganımız bugün itibari ve bundan önce de yaptığımız işlerin tamamını devam ettirmek. Hep beraber inşallah kentimizin 6 Şubat depreminden sonra kentin evladı olarak şehrimizin sorunlarını az çok biliyoruz bunları İlçe Belediyesi olarak ucundan tutup ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

Toplantının ardından Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, Onikşubat Belediye Başkan Aday Adayı Kazım Canlı'ya başvuru alındı belgesini takdim etti.