Kahramanmaraş'ta yeni eğitim öğretim yılı programı

Kahramanmaraş'ta 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle program düzenlendi.

İsmail Kurtul ilkokulunda gerçekleştirilen programda, okul öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisiyle başladı.

Vali Vahddettin Özcan, açılışta yaptığı konuşmada, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileğinde bulundu.

Eğitim denince akla insanın iyi yetişmesi anlamına geldiğini dile getiren Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğitim bütün insanlığı alakadar eden bir husustur. Hükümetimiz ve devletimiz eğitimin fiziksel alt yapısının geliştirilmesi ve eğitim araç, gereçleriyle ilgili olarak tüm hizmetleri yapmaktadır. Eğitim ve öğretimde motivasyonun çok önemli olduğu bilinmesi gerekiyor. Bu motivasyon öğretmenlerimizde, öğrencilerimde ve velilerimizde olmalıdır."

Babası İsmail Kurtul adına okul yaptıran hayırsever iş adamı Abdulkadir Kurtul da şunları kaydetti:

"Bu okulumuz toplumların kalkınmasında en başta gelen öğelerden olan eğitimin ve öğretimin gerekliliğine inanan Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı 'Fatih' projesi kapsamında hayata geçmiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a bu kampanyayla ilgili bizzat bir okul yapma sözü vermiştim. 2008 yılında başladığımız İsmail Kurtul İlkokulunu 2010 yılında bitirerek Milli eğitime kazandırdı."

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, 300 bin öğrenci, 15 bin öğretmen ile bin 50 kurumda eğitim öğretim faaliyetlerine başladıklarını söyledi.

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla İsmail Kurtul İlkokulu'nda düzenlenen törende konuşan Akkurt, “Bu eğitim öğretim görevi 14 Haziran 2019 tarihine kadar devam edecek. Kahramanmaraş’ta 300 bin öğrenci 15 bin öğretmen ile bin 50 kurumda eğitim öğretim faaliyetlerine başladık. Devletimizin imkanları sayesinde öğrencilerimize yaklaşık 3 buçuk milyon kitabı dağıttık. Bu eğitim öğretim sürecinde öğrencilerimizi bilgiyle buluşturamaya devam edeceğiz” dedi.

Etkinlikte, ilkokul 4’üncü sınıf öğrencileri okula yeni başlayan 1’inci sınıf öğrencilerine hoş geldin çiçeği verdi.

Programda minik öğrenciler şiirler okudu, Onikişubat Belediyesi tarafından öğrencilere çanta hediye edildi.

Programın sonunda AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve İl Emniyet Müdürü Doğan İnce basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 17:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mürteza
Mürteza - 9 ay Önce

Eskiden bizim zamanımızda böyle törenle okul açılma yoktu müdür konuşma yapardı öğrenciler içeri girerdi eğitim seviyemiz ne kadar iyiki orada tören yapılıyor bir sürü masraf ediliyor