Çok sayıda kanalın katıldığı ortak yayın programında dün Kahramanmaraş depreminden etkilenen depremzedeler için toplam 115 milyar 146 milyon 583 bin lira toplandı. Bağıştan milyonlarca dolar kar eden bazı şirketlerin isimleri geçmemesi dikkatlerden kaçmadı.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler Türkiye'yi derinden sarstı.

Depremin etkisiyle Kahramanmaraş dahil 10 vilayet yerle bir oldu. Afette 35 binden fazla insan öldü ve on binlerce kişi yaralandı.

Deprem karşısında tüm Türkiye birleşerek depremzede bölgelere yardımda bulundu.

Bağışlar depremin 10. gününde de devam etti. "Tek Yürek Türkiye" bağış kampanyası kapsamında dün gece etkilenen il için para toplamak amacıyla ortak bir yayın yapıldı.

Sekiz kanalın katıldığı yayınlarda toplam 115 milyar 146 milyon 538 bin lira nakdi yardım toplandı. Öte yandan yardım kampanyaları için 9 milyondan fazla kısa mesaj gönderildi.

Bağış kapsamında Türk Telekom'dan Ziraat Bankası'na, Memur-Sen'den spor dünyasının büyük isimlerine kadar yüzlerce kişi yardımda bulundu.

Ancak, yıllık gelirleri milyonlarca dolar olan bazı şirketler dün düzenlenen bağış etkinliğine katılmadı.

Bağış kampanyasında adı geçmeyen kuruluşlar ise Kıraç Grubu, Anadolu Holding, TÜSİAD, Sabancı Holding, Doğan Holding ve Ciner Grubu oldu.