Siyasetin temiz yapılmaya çalışıldığı ve AK Partinin, “Temiz Siyaset” anlayışı önceki gün Kahramanmaraş’ın en büyük ilçesi Elbistan’da bozuldu. İki dönem Elbistan Belediye Başkanlığı yapan ve 2019 seçimlerinde ise İYİ Parti'nin Belediye Başkan Adayı olan Abdullah Paksoy, Ak Parti İlçe Başkanı Servet Okur, İlçe Başkan Yardımcısı Abdullah Eryıldız ve Elbistan’a gelen tüm siyasetçilerin görüştüğü Kahramanmaraş'ta bilinen kişilik Gazi Dedeler ile halka açık yerde görüşerek yaklaşık 2 saat boyunca konuştular.

SEÇİM PAZARLIĞI İDDİASI!

Öte yandan iddialara göre görüşmenin İYİ Parti teşkilatınca bilindiği ve Büyükşehir Adayları olan Mesut Dedeoğlu’nun siyaseten çalışmak isteyecekleri isimleri ilçede belirleme çalışmaları olduğu ve siyasi rakiplerinin de ilçede İYİ Parti'nin adayını desteklemek adına bir çalışma olduğu öne sürüldü. Yine iddialara göre Belediye Başkan Adayları arasında ismi zayıfta olsa geçen İlçe Başkanı Servet Okur’un, Abdullah Paksoy’dan destek istediği ve kendi aday çıkmaz ise Paksoy’u destekleyeceği ve bu görüşmenin asıl konusunun ise Servet Okur’un siyasi ikbali ile alakalı olduğu öne sürüldü.

GÖRÜŞMEDEN AK PARTİ İL TEŞKİLATININ HABERİ VAR MI?

Kulislere yansıyan bilgilere göre; Elbistan’da aslında normal gibi duran ama teamüllere aykırı görüşmenin AK Parti tarafından bilinmediği ise haber merkezimizce öğrenildi. Yine AK Parti İl Teşkilatının Servet Okur’u görevden alıp almayacağı veya savunmasının alıp almayacağı ise merakla bekleniyor. Toplantıda tatlıların, çayların, ikramların bolluğu ve sohbetin koyuluğu ise dikkatlerden kaçmadı. Adı il olacak ilçeler arasında geçen Elbistan siyasetinin geldiği nokta ise akıllarda soru işareti bıraktı.

İLÇE BAŞKANLARININ VUKATI HİÇ BİTMİYOR

AK Parti'nin Elbistan İlçe Başkanlarının vukuatları bununla da sınırlı değil. Bir önceki dönem AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş’ın milyonluk davaları, tehdit, hakaret ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Turan kardeşi Cihangir Turan’ı tokatladığı biliniyor.

iç11

iç22