Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda ek bütçeyle ilgili eleştirileri yanıtlarken ilginç açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, "Ben çiftçiyim, iş adamıyım, ekonomistim, siz ne derseniz deyin. Her türlü pozisyona hazır birisiyim." dedi. Çarşı pazara koruması olmadan gidip gezdiğini ifade eden Nebati, yüksek fiyatların farkında olduğunu söyledi.

Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre Nebati, uyguladıkları ekonomi modelinin tamamen Türk modeli olduğunu, ne Çin ne de Güney Kore modeliyle ilgisinin olmadığını söyledi.

“BEKLEYİN GÖRECEKSİNİZ”

Modelin sonuçlarının bir süre sonra alınmaya başlayacağını söyleyen Nebati'ye İYİ Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz, “Ne kadar bekleyeceğiz Sayın Bakan, 6 ay mı, bir yıl mı, onu açıklayın da bilelim” dedi. Ancak Bakan Nebati süre vermek yerine, “Bekleyin göreceksiniz” demekle yetindi.

“HER TÜRLÜ POZİSYONA HAZIR BİRİSİYİM”

"Ben çiftçiyim, iş adamıyım, ekonomistim, siz ne derseniz deyin. Her türlü pozisyona hazır birisiyim." diye konuşan Nebati, "Ben çiftçiyim, şikayetim varsa kendime ediyorum. Bir milletvekilimiz ‘Pazara çıktınız mı' diye sordu. Ülke yöneticiyim pazara gidiyorum, korumasız gidiyorum. Hatta bir gün gelin Yeşilköy pazarına hep beraber gidelim. Merak etmeyin gidiyorum, bütün pazarları beraber dolaşalım." ifadelerini kullandı.