“Utansın Dünya, biz öldük sanmasın

Zalimin ettiği  ona kâr kalmasın

Şehit olup göçerken bu dünyadan

İnsanlık kendi haline ağlasın! “  

07  Ekim 2023 te başlayan  Zalimin  saldırıları  devam ediyor. Çoluk çocuk yaşlı,kadın demeden Gazze de insanlar öldürülüyor ve soykırım yapılıyor. Bu insanlık  ayıbı karşısında  dünya ne yaptı. Türkiye  Devleti  ve birkaç ülke elini taşın altına koydu ve elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Ünlülerin,sanatçıların bu insanlık dramı karşısında,bizdeki sanatçıların  tavrı ne olmuştur;ülkemiz de ceviz kabuğunu doldurmayan meselelerle yollara dökülen,beyanlarda bulunan sanatçılarımızın, Gazze deki soykırım karşısında ,çoğunluğunun sesi bile çıkmadı.

Onların çoğunluğu yılbaşı  gecesi kutlamalarından eline geçecek paranın hesabını yapmakla meşguller. Bu ülkenin sırtından milyonlar kazanacaksın,ama ülkenin hassasiyetlerini ve insanlık sorumluluğundan  bihaber olacaksın!

Sanatçıyı iyi tarif etmek lazım;toplumun ve insanın derdiyle dertlenmeyene  ben sanatçı demem!

Rahmetli Sezai Karakoç’un söylediği  gibi“ Kalem çağın sorumlu şahidir”

Sanatçıda; çağının konuşan dili olmalı,kukla olmamalı,asaletini korumalı ve tavrını ortaya  koymalı.

Magazin dünyasının sahte yüzlerine sanatçı demek,nasıl bir duygu hali anlamak çok zor!

Zulüm yaşıyan, öldürülen masum insanların bu hali,gerçek sanatçılarda duygu halini ortaya koyar

Bu işin; ırkı,dini.milleti olmaz,bu konuyla ilgili olarak bir sanatçıyı anmadan geçemeyeceğim;

Pink Floyd grubunun solisti, 80 yaşlarındaki İngiliz müzisyen,Roger Waters sanatçı kimliği ile tekbaşına Gazzede ki zulme tavrını koyarak,dünya kamuoyunu na burdaki  zulmü duyurmuştur.

1990  yılından beri Los Angeles te yaşayan sanatçı,2006 yılında,İstanbul  Kuruçeşme Arena da bir konser vermiştir.Gazzede ki insanlık dramına tavrını koyan bu sanatçıya, sanatçı denir. 

Bizdeki yerli  dizilerdeki erozyana uğramış, toplum değerleriyle alakası olmayan magazin dizilerinden milyonlar kazanan,sanatçıyım diyenler, Gazzede ki zulmü kınama anlamında,çoğunuzun sesi bile çıkmadı.

Üç beş futbolcunun  banka haberleriyle çalkalanan kanalların haberi bizi bıktırdı.

Bize ne oldu da biz böyle bir toplum olduk,insanların hayatını esir alan, sosyal medya  ve telefon bizi biz olmaktan çıkarmış, sahte çet dünyasının kölesi olmuşuz.

Gazzede ki zulmü,ölümleri anlatan duyarlı gazetecilerimizi ve kanallarımızı habercilik adına kutluyorum ;canlarını hiçe sayan görev aşkıyla doğru haberleri aktaran kardeşlerimiz,yaşamın ,doğru şahitleridir.Çünkü onlar;birebir canlı yayınların gerçek sanatçılarıdır,kahramanlarıdır!

Gazzede bu zulümler yaşanırken,bir gayret içerinde olan devletimizin başarılı girişimleri inşallah hayırlı sonuçlar verir.

Söze sanatçı duyarlılığından girmiştik,artık Gazze  dünyanın duyarlı insanlarının da meselesi haline geldi.İspanyada sembolik meydanda  binlerce insanın,katliamın durdurulması için toplanmaları, Gazzenin sesi olmuştur.

Dünya; artık Gazze deki bu çığlığa ses ver!