KMTSO 27 yıl aradan sonra ilk kez iki adaylı gerçekleşen seçimde 29 komite'den 20 komiteyi alan Mustafa Buluntu başkan oldu. Bununla birlikte Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı ve Kahramanmaraşlı işadamı Haluk Şerbetçi açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'nda (KMTSO) komite seçimlerinde Mustafa Buluntu'nun rengi beyaz liste kazandı.

Şahin Balcıoğlu ve Buluntu arasında iki adaylı bir seçimin gerçekleştirildiği KMTSO seçimlerinde heyecan dün sabah saat 09.00 itibariyle başlamıştı.

Üyelerin büyük ilgi gösterdiği seçimlerde 29 komitenin 20'sini, Buluntu'nun rengi olan beyaz rengi tercih ederken, 6 komite ise Şahin Balcıoğlu'nun belirlediği mavi rengi tercih etti. 
Bunun yanında 3 komite ise bağımsızlardan yana oyunu kullandı.

Komite seçimleriyle ilgili Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı ve Kahramanmaraşlı işadamı Haluk Şerbetçi Kanal Maraş mikrofonlarına açıklamarda bulundu.

Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı yaptığı açıklamada; "Burada seçilen arkadaşlarımızın hepsini tebrik etmek lazım. Bu bir yarıştı. Kazanan arkadaşlara başarılar diliyoruz. Kahramanmaraş'ımıza hayırlı olsun." dedi.

Kahramanmaraşlı işadamı Haluk Şerbetçi ise Şahin Balcıoğlu'nun “Bu seçim çocuklarımızın seçimidir” açıklamasına ithafen şunları söyledi:

Kahramanmaraş’ta teröre yönelik operasyon: 3 tutuklama Kahramanmaraş’ta teröre yönelik operasyon: 3 tutuklama

"Böyle bir şey yok. Aile şirketini bırakıp, memleket şirketi yapacağız. Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf Odalarıyla beraber yürüyeceğiz. Yani birimiz masaya oturduğumuz zaman, Hepimiz bir oturacağız. Biz beraber yürüyeceğiz. Bu şehri layık olduğu yere çıkaracağız. Tabii ki çiçek de, böcek de bizim değerlerimiz ama bizim gerçek değerlerimiz var. 1 milyon 160 bin olan şehri daha yukarıya taşımak. Hem ihracatımız da, hem vizyonumuz da, hem siyasi ve hem de ekonomik olarak hep birlikte Maraş'ı büyüteceğiz. Biz Maraş'ı büyütmek için geldik"