Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tarafından 30 bin Sosyal Destek Kartı projesinde, kendi mahhallesindeki ihtiyaç sahibi insanlara kart verilmediği için, sıkıntılarını dile getiren Yörükselim Mahallesi Muhtarı Akif Neşnat işinden olmuştu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde personellik görevden alındıktan sonra hukuki süreç başlatan Yörükselim Mahallesi Muhtarı Akif Neşnat, açtığı davaların tümünü kazandı.

Yaşananları bir bir Kanal Maraş mikrofonlarına anlatan Yörükselim Mahallesi Muhtarı Akif Neşnat, özetle şunları söyledi:

"4 Defa Mahkemeyi Kazandım"

Yörükselim Mahallesi Muhtarı Akif Neşnat, işten haksız yere çıkarılmasının ardından mahkemeye başvurdu. Mahkemelerin dört kez lehine karar verdiğini belirten Neşnat, adaletin mülkün temeli olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: "Haksız yere işten çıkarıldığım için ben mahkemeye vermiştim. Mahkemeyi kazandım, sayın Güngör davayı istinaf mahkemesine gönderdi. İstinaf mahkemesinde de kazandım. Tekrar istinaf mahkemesine gönderildi, yine kazandım."

"Güngör'ü Allah'a Havale Ediyorum"

Ancak Belediye Başkanı Güngör'ün bu kararlara saygı göstermediğini aktaran Neşnat, büyükşehir belediye başkanının devletin aldığı karara saygı göstermeyen bir tavır sergilediğini ifade etti. Neşnat, "Mahkeme bu adamı tekrar işe alacaksın, Güngör'de ben işe almıyorum dedi. Devletimizin almış olduğu karara saygı duymayan bir büyükşehir belediyesi başkanıyla karşı karşıyayız. Ben Hayrettin Güngör'ü Allaha havale ediyorum." dedi.

"Devletin Hakimi, Savcısı Yalan Mı Söyledi"

Başkan Güngör'ün kendisini haklı bulmadığını ancak mahkemelerin dört kez kendisini haklı bulduğunu belirten Neşnat, "Peki ben madem haksızdım, Devletimizin hakimi, savcısı, avukatı yalan mı söyledi yani? Ben bu davayı dört defa kazandım ya dört defa. Keşke ben kaybetseydim de bu şehrin büyükşehir belediye başkanı bu davayı kazansaydı da bugün bu konuşmayı yapmasaydım." şeklinde konuştu.