Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tarafından 30 bin Sosyal Destek Kartı projesinde, kendi mahhallesindeki ihtiyaç sahibi insanlara kart verilmediği için, sıkıntılarını dile getiren ve bu yüzde Büyükşehir Belediyesi'ndeki personellik görevinden olan ve hukiki süreç başlatan Yörükselim Mahallesi muhtarı Akif Neşnat açtığı 4 davayı da kazandı.

NELER OLMUŞTU?

Önce kişisel WhatsApp hesabının durumunda Mahallesine sosyal destek kartı verilmediğini paylaşmasının ardından daha sonra Facebook hesabından 30 bin sosyal destek kartı projesinden mahallesinde ki ihtiyaç sahiplerinin yararlanamadığını ifade eden Muhtar Neşnat, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve ekibini eleştirdiğini ve bu nedenle belediyede ki işinden çıkarıldığını söylemişti.

Yörükselim Mahallesi Muhtarı Akif Neşnat, tüm yaşananları Salı günü Kanal Maraş mikrofonlarına anlatacak..!

"MUHTAR AKİF'DEN TAVSİYEDİR SANA"

Neşnat, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Tam 2 yıl önce sırf mahalle sakinlerimize yardım yapmayıp yaptı gibi gösteren Sayın Güngör ile olan davamı 1 değil, 2 değil, 3 değil, 4'ncü kez olan mahkememi kazandım. Mutluluğunu yaşıyorum. Ve Sayın Güngör Devlet Büyüklerimizin aldığı karara saygı duymayıp, benim haklarımı verecekmiş. Çok üzüldüm doğrusu. Vereceksin tabi ki de. Hakkımızı alırız. Önemli olan adaletin tecelli etmesiydi. Şükürler olsun. Sayın Güngör'e tavsiye; Oturduğun o koltuk sana baki değildir. Bu halk seni vezir de eder rezil de eder. Akif Muhtardan tavsiyedir sana." dedi.

nesnat2

"BU BELEDİYE BENİM HAYALLERİMİ ÖLDÜRDÜ" DEMİŞTİ! 

Muhtar Neşnat konuyla ilgili Kanal Maraş'a daha önce yaptığı açıklamada, "Ben bugün Akif Neşnat olarak, çıktım konuşuyorum. Bugünde konuşacağım, yarında konuşacağım, bir gün sonra da konuşacağım. Ben buradan tekrar tekrar altını çizerek söylüyorum, gelinde kardeşim benim evimin üstüne ev yapın demiyorum. Mahallemin eksiklerini sıkıntılarını defalarca kez size bilgi vermekten osandım. Buradan mahalle sakinlerimiz bana fırça atıyor, atabilirlede tabi. Dediğim gibi bir kepçem bir kamyonetim yok. Bemim mahalleme taziye evi yapın demiyorum. Benim mahalleme spor kompleksi yapın demiyorum. Ben bu kelimeyi tüm yetkililere de söylemiştim. Bu belediye benim hayallerimi öldürdü. Bu belediye benim duygu ve düşüncülerimi öldürdü ne yazık ki." ifadelerini kullanmıştı.