İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Altılı Masa’nın 12’nci toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı Cumhurbaşkanı adayı olarak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerini önerdiğini açıkladı. Akşener, “Görüş ve önerilerimiz kesin bir biçimde reddedildi. Bu aşamada Altılı Masa bir ortak akıl platformu olmaktan çıktı” diye konuştu.

Partisinin bir dayatmaya mecbur bırakıldığını söyleyen İYİ Parti lideri, “Buna boyun eğmeyiz” dedi, İmamoğlu ve Yavaş’a da “Millet sizi göreve çağırıyor” diye seslendi. Ancak hem Yavaş'tan hem de İmamoğlu'ndan Akşener'e yanıtlar olumsuz geldi.

Türkiye 2023 seçimleri öncesinde gündeme bomba gibi düşen bu gelişmeyi tartışırken, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin geçen yıl CNN Türk'te katıldığı canlı yayında "Önümüzdeki 3 Mart'ta görüşürüz" dediği anlara dair görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

İnce'nin geçen yıl CNN Türk'te katıldığı programda 3 Mart tarihini işaret ederek Memleket Partisi'nin birinci olacağı iddiasını vurgulayan İnce, “Önümüzdeki 3 Mart’ta da görüşürüz. Ortalık ayağa kalkacak. Merak etmeyin" ifadeleri gündeme tekrardan damga vurdu.