Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca emeklinin dört gözle beklediği ancak dün Bakan Bilgin'in böyle bir çalışma yok dediği bayram ikramiyeleri zammı için ''Bakan Bilgin ne dediyse doğrudur" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan', partisinin grup toplantısı sonrasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in emekli ikramiyelerinde artış olmayacağına yönelik açıklaması hatırlatıldı.

Erdoğan kendisine yöneltilen emekli ikramiyelerinde artış olmayacağına dair soruya ''Bakan Bilgin ne dediyse doğrudur" yanıtını verdi.

Dün katıldığı bir canlı yayında açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete ek zam ve bayram ikramiyeleri konusunda kötü haberleri peş peşe vermişti.

Emeklilerin bayram ikramiyelerinin 28-29 Nisan tarihinde yapılacağını açıklayan Bakan Bilgin, "Emeklilere 1100 lira ödenecek. Şu andaki gündemde artış yok." derken, asgari ücrete ek zam tartışmaları için de "Asgari ücrete Temmuz zammı diye bir gündemimiz yok" demişti.

 Bakan Bilgin'in bu açıklamalarını işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan böylece milyonlarca emeklinin dört gözle beklediği bayram ikramiyeleri için zam yolunu kapatmış oldu.

Buna göre bayram ikramiyeleri bu sene de 1.100 TL olarak hesaplara yatacak.

İkramiyeler 28 ve 29 Nisan tarihlerinde hesaplara yatırılacak.

Örgütün sözde üst düzey yöneticileri diğer teröristleri ölüme terk ederek kaçıyor! Örgütün sözde üst düzey yöneticileri diğer teröristleri ölüme terk ederek kaçıyor!

MUHALEFET TEPKİLİ

Dün Bakan Bilgin'in açıklamalarına yanıt veren CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Mart 2022 tarihinde emeklinin bayram ikramiyesi en az 2 bin 422 TL olması gerektiğini "Çarşı, pazar yangın yeri.

Bu bayramda 'emeklinin bayram ikramiyesini 4253 lira yapın' dedik.

Olmaz dediler. Hiçbir şey yapamıyorsanız bari TÜİK'in makyajlı rakamlarıyla bir artış yapsaydınız.

O da beylerin gündeminde yokmuş. Milleti gündemine almayanı, millet de gündemine almaz." diyerek açıklamış ve aşağıdaki grafiği paylaşmıştı.