Milli Eğitim Bakanı Bakanı Mahmut Özer, soruları cevapladı. Özer, "2023-2023 eğitim öğretim yılı başlangıcı yapalım istedik. İlk kez tüm okullara bütçe gönderildi." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 24 TV'de yayınlanan, Melik Yiğitel'in sunduğu programda merak edilen tüm soruları yanıtladı.

Son dakika! KPSS önlisans sonuçları açıklandı Son dakika! KPSS önlisans sonuçları açıklandı

Canlı yayında eğitim konusunda birçok noktaya temas eden Bakan Özer'in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle;

'TÜM OKULLARA BÜTÇE GÖNDERECEĞİZ'

Bakanlık olarak tüm okullara bütçesini göndereceğiz ama tek isteğimiz okullar velilerle kırtasiye malzemeleri üzerinden bir ilişki kurulmasın. İsteyen veli okul aile birliğine bağış yapabilir o ayrı bir konu. Geçen hafta 3 milyar 750 milyondu. Bu sabah rakamı güncelledik 3 milyar 900 milyon Türk Lirası para göndermişiz.

'NİHAİ BİR BÜTÇE DEĞİL'

Bu okullarımızın duruşunu o kadar değiştirdi ki. Hesaplarında para gördüler hatta şaşırdılar bunu kullanacak mıyız diye. Öğretmenlerimiz hemen velilerimiz okullara bütçe gönderildiği konusunda bilgilendirildi. Bu nihai bir bütçe değil. İhtiyaç durumunda yine göndermeye devam edeceğiz. Buradaki temel kriterimiz şu, ihtiyacı fazla olan okula fazla göndermek. Kurumları da başka arayışlar içerisinde sokmuş oluruz. Hiçbir şiddetin olmadığı öğrenmenin sürekli teşvik edildiği kütüphanesinden laboratuvarına kadar her şeyin giderildiği, öğretmenlerin de eğitime yöneldiği bir süreci başlattık.