Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, Cumhurbaşkanı kararıyla görevden alındı. Bursa Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür'ün görevden alınmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlandı.

EĞİTİM-İŞ SENDİKASI'NDAN ÇADIR İDDİASI

Eğitim-İş Sendikası Bursa Şubesi, Gaziantep'ten satın alınarak Bursa'ya getirilen çadırların Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde açılarak üzerlerine MEB logoları yapıştırıldıktan sonra yeniden paketlenerek tırlarla deprem bölgesine gönderildiğini ileri sürmüştü.

MEB: İKİ AYRI İNCELEME VE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Milli Eğitim Bakanlığı da dün "Bakanlığımızca, yaklaşık bir ay önce hem eski Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür hem de İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki diğer bazı personel hakkında iki ayrı inceleme ve soruşturma başlatılmıştır" açıklamasını yapmıştı. Bakanlık, açıklamasında ayrıca "Yine medyaya yansıyan deprem bölgesinden alınan çadırların, logo basılması, kalite ve yangın dayanıklılık gibi testlerin yapılması için Bursa'ya getirildiği ve yeniden bölgeye gönderildiğine ilişkin iddialar hakkında da Bakanlığımızca ayrı bir soruşturma başlatılmıştır" ifadesini kullanmıştı.

(Kaynak: ANKA)