Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş İl Başkanlığı görevine Hüseyin Vahit Demiröz'ün atandığı öğrenildi.

5 yıldır MHP İl Başkanlığı yapan Ertuğrul Doğan’ın geçtiğimiz aylarda ülkücülere yönelik sözleri, ülkücülerin ve MHP’lilerin büyük tepkisine neden olmuştu. Bununla birlikte Doğan, geçtiğimiz günlerde başkanlıktan istifa ettiğini açıklamıştı.

Doğan'dan boşalan il başkanlığı görevine kimin geleceği MHP camiası tarafından merak konusu olurken, son dakika gelişmesine göre Dulkadiroğlu belediye meclis üyesi Hüseyin Vahit Demiröz’ün İl Başkanlığı’na atandığı öğrenildi.

HAYAL KIRIKLIĞI

İl Başkanı Vahit Demiröz'ün atanmasının ardından birçok MHP'li, bu atamanın süpriz olduğunu söylerken, bu atama sonucunda genel seçimlerde Kahramanmaraş'tan MHP'nin bir milletvekili dahi çıkaramayacağını öne sürdüler.

Kahramanmaraş'ta MHP'li ismin ağabeyi ve yengesi ölü bulundu! Kahramanmaraş'ta MHP'li ismin ağabeyi ve yengesi ölü bulundu!

Seçimlere gidilirken büyük bir yükü omuzlayan Vahit Demiröz'ün, MHP'nin eski il Başkanlarından Vahdet Sayın'ın yegeni olduğu, bu atamanın hem Vahdet Sayın hem de Ertuğrul Doğan tarafından talep edildiği ve bu doğrultuda atandığı iddia edildi.

ÖZGEÇMİŞİ BULUNAMADI

Google ve sosyal medyada aramalarımıza rağmen özgeçmişine rastlanamadı.