Babala TV'de Oğuzhan Uğur'un konuğu olan AK Partili Metin Külünk, Sedat Peker'in 2015 yılında AK Parti için katkıda bulunduğunu söyleyip "Peker'den 10 bin dolar alan AK Partili ben değilim" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili Meral Akşener'den yeni açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili Meral Akşener'den yeni açıklama!

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, Youtube kanalı Babala TV'de Oğuzhan Uğur'un konuğu oldu.

Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker'den "10 bin dolar aylık maaş alan AK Partili" iddiasını yanıtlayan AK Partili Metin Külünk, iddiayı reddederek "10 bin dolar alan siyasetçi ben değilim. Siyasal yaşamda 50. yılım. Bizim bir mücadele ahlakımız var. Barıştan, huzurdan ve bu çizgide, milli bağımsızlıkçı çizgide olduğunuz zaman her türlü kirli operasyonun tereddütsüz hedefisiniz" dedi.

Programda bir seyircinin sorduğu "Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi siz misiniz?" sorusuna Külünk, şu yanıtı verdi:

"10 bin dolar alan siyasetçi ben değilim. Siyasal yaşamda 50. yılım. Bizim bir mücadele ahlakımız var. İyilik engel tanımaz temelinde bir paradigmamız var. Çünkü biz aklımızın ve ruhumuzun, yüreğimizin huzur bulduğu yerdeyiz. 81 ili dolaşabilirim, her yerde selam verecek, kapısını bize açacak, çayını içecek bir dostumuz mutlaka vardır.

Bunun sebebi siyasete yüklediğimiz misyon, siyasete bakış açımızdır. Çünkü bu uğurda biz yürürken ancak tarih bir şey daha öğretiyor. Barıştan, huzurdan ve bu çizgide, milli bağımsızlıkçı çizgide olduğunuz zaman her türlü kirli operasyonun tereddütsüz hedefisiniz. Aynı şey yarın sizin içinde geçerli olabilir. Oğuzhan'a YouTuber dediler, Oğuzhan YouTuber mı? (Salondan gelen 'Evet' yanıtı üzerine) Hayır, değil. Oğuzhan YouTuberlığa sığmayacak kadar engin bir iş yapıyor. 1.5 yıldır sustuğum bir konuda burada ilk kez konuşuyorum, Oğuzhan'a çok teşekkür ediyorum. Gönül kazanma derdindeyiz." 

Metin Külünk konuşmasının devamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendi ismini tenzih ettiğini, Sedat Peker'in ise "Ben Metin Abi'ye vermedim, versem söylerdim" dediğini belirtti. 

Külünk, 2015 seçimleri sırasında Sedat Peker'in kendisinin başını çektiği 'İyilik Engel Tanımaz' çalışmasına teşekkür etmelerine rağmen katkı sağladığını kabul etti. Külünk o dönemde Sedat Peker hakkında herhangi bir yakalama kararı olmadığını ve Peker'in hayatın her alanında var olduğunu anlattı. Külünk "Şimdi soruyorum bunda kanun dışı, hukuk dışı ne var?" ifadesini kullandı.