Kahramanmaraş'ta haftanın dördüncü iş gününde sağanak yağış etkisini kaybetmiş durumda.

Sabah saatlerinde 6 derece olarak ölçülen soğuk hava yüzünü gösterirken, saat 12:00'ye kadar  sıcaklık en yüksek 14 dereceye kadar yükseliyor.

Gün boyu şehre parçalı bulutlu ve az güneşli bir gökyüzü hakim olurken, akşam saatlerinden itibaren düşüşe geçen sıcaklık gece 6 dereceye kadar gerileyecek.

SICAKLIKLAR NASIL OLACAK?

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahmin raporlarından elde edilen verilerde, Kahramanmaraş kent merkezinde sağanak yağışın bugün için etkisini kaybettiği belirtilirken, kuzey ve yüksek kesimlerde etkili olacağı kaydedildi.

Yarın için (CUMA) yapılan tahminlere göre hava sıcaklığının en 15 derece olarak ölçüleceği öngörülürken, gün içerisinde herhangi bir yağışın olmayacağı duyuruldu.

CUMARTESİ günü için yağışın etkisini yeniden kaybedeceğini bildiren meteoroloji, termometrelerin en yüksek 16 dereceyi göstereceğini belirtti.

PAZAR günü ise sıcaklığın 18 dereceye yükseleceğini tahmin ederken, PAZARTESİ günü bu sıcaklığın devam etmesiyle birlikte sıcaklığın ise 19 derece bandında seyredeceğini açıklandı.