Altılı Masa en sonunda adayın açıklanacağı toplantıyı gerçekleştirdi ama olanlar oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendi adaylığını sunduğu masadan istediği desteği bulamayınca masa bir anda dağıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Altılı Masa’nın 12’nci toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı Cumhurbaşkanı adayı olarak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerini önerdiğini açıkladı.

Akşener, “Görüş ve önerilerimiz kesin bir biçimde reddedildi. Bu aşamada Altılı Masa bir ortak akıl platformu olmaktan çıktı” diye konuştu.

Partisinin bir dayatmaya mecbur bırakıldığını söyleyen İYİ Parti lideri, “Buna boyun eğmeyiz” dedi, İmamoğlu ve Yavaş’a da “Millet sizi göreve çağırıyor” diye seslendi.

 Akşener'in açıklamaları Türkiye'nin gündemini bir anda değiştirirken, konuyla ilgili gazeteci Fatih Portakal'dan da üst üste tweet'ler geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Fatih Portakal, şu ifadeleri kullandı:

"Sondan başlayayım; Meral Akşener'in göreve davet ettiği CHP'li Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun izni alınmadan ismi kullanılmış. Öğrendiğim bu yönde. İkincisi ilerleyen saatlerde CHP’li 11 belediye başkanından ortak bir açıklama sürpriz olmaz.

'İNSANLARIN UMUTLARIYLA OYNADI'

Ve İYİ Parti liderinin siyaseti alaşağı eden tarihi açıklaması… Siyasi bir tercihte bulundu Meral Akşener tam da son virajda. Olmasa iyiydi, çünkü insanların umutlarıyla oynadı. Masayı devirdi. Kanımca masaya dayatan isim de kendi oldu. Değerlendirilecektir.

Geleyim önemsediğim konuya. Başka bir partinin hatta adaylığı hemen hemen belli olmuş CHP liderinin partisinden iki ismin Meral Akşener tarafından telaffuz edilmesi, siyasi nezaketsizliğin ötesinde siyasi dalevere…

'DEĞİŞİM MUTLAKA ŞART'

Siyasetin bugün itibarıyla Brütüs'ünün Meral Akşener olduğunu düşünüyorum. İYİ Parti lideri kendini aday olarak sunmayarak da kanımca siyasetteki cesaretsizliğini gösterdi. 3 ay sonra yaşayıp göreceğiz. Ya bu hamlesiyle başarı gösteren bir Akşener olacak ya da siyasetin derin çöplüğüne gönderilmiş bir Meral Akşener. Zaman gösterecek. Son sözüm de şu: bugünkü yönetim zihniyetin mutlaka değişmesi gerekiyor. Güç de olsa olacaktır. Çünkü değişim mutlaka şart."