Yüksek faturalar karşısında vatandaş büyük bir çaresizlik yaşarken, gelen zamlar nedeniyle elektrik faturasını ödemeyeceğini açıklayan  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, faturasını ne zaman ödeyeceğine dair gelen soruya katılmış olduğu canlı yayın programında cevap verdi.

KRT TV’de gazeteci Savaş Kerimoğlu’nun canlı yayın konuğu olan Kemal Kılıçdaroğlu 6 muhalefet partisinin liderinin Ahlatlıbel'de gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin iktidar cephesinden yapılan eleştirilere de yanıt verdi.

''DEMOKRASİ OLMAZSA OLMAZIMIZ''
Kılıçdaroğlu, “Ülkenin içinde bulunduğu ağır şartları sadece ben bilmiyorum. Zirveyi oluşturan bütün liderler bunun farkında. Yine bütün liderler şunun da farkında; Türkiye böyle bir açmaza teslim edilemez. Türkiye’nin mutlaka buradan çekip çıkarılması lazım. Bu ülkenin buraya gelmesinin temel nedeni Türkiye’nin tek kişiye teslim edilmesidir.

Buradan da Türkiye’nin çıkması gerekiyor. Bunun için de demokrasinin bütün kurum ve kurallarıyla Türkiye’ye gelmesi gerekiyor. Biz 6 lider bu konuda bir araya geldik.

Aslında o masada Türkiye vardı. Her görüşten insan vardı o masada, her görüşten insan bu ülkenin iyiliği için mücadele ediyor, bu ülkenin geleceği için mücadele ediyor, bu ülkenin ekonomik anlamda çok daha güçlü olması için mücadele ediyor. Biz irademizi ortaya koyduk. Demokrasi konusunda ortaklaşabiliyoruz. Demokrasimizin olmazsa olmazımız olduğunu seslendirebiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

ELEKTRİK FATURASINI ÖDEYECEK Mİ
Elektrik faturasını ödeyip ödemeyeceğine dair gelen soruya da cevap veren Kemal Kılıçdaroğlu, “İndirim yapılana kadar elektrik faturamı ödemeyeceğim. Durumum var, ödeyebilirim ama faturasını ödeyemeyecek insanlar var, onların sesini duyurmam lazım. Elektrik bir kamu hakkıdır. Haksızlık, hukuksuzluk varsa onu kamulaştıracağız.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili olarak 'ödemezse elektriği kesilir' demişti.