Daha önce Türkiye'de jelibon rezervi bulunduğunu söyleyen ve Beşiktaşlı eski futbolcu Aboubakar'ı "şehit" olarak paylaşan Gökçek'in, şimdi de bilgisayar oyununa ait görüntüyü gerçek sanarak paylaştığı öne sürüldü.

Ankara'nın eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir kez daha sosyal medyanın gündemine oturdu. Twitter'ı aktif bir şekilde kullanan ve milyonlarca takipçisi olan Gökçek, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalara ilişkin yaptığı paylaşımla günün en çok konuşulanları arasına girdi.

Mersin'de polisevine saldıran terörist çözüm süreciyle serbest kalmış Mersin'de polisevine saldıran terörist çözüm süreciyle serbest kalmış

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye'de "jelibon rezervi" bulunduğunu iddia eden ve Beşiktaşlı eski futbolcu Vincent Aboubakar'ın photoshop olan görüntüsünü "şehit" olarak paylaşan Gökçek, bu kez "SİHA" paylaşımıyla olay yarattı.

OYUN GÖRÜNTÜSÜNÜ, SİHA SANDI

Azerbaycan ordusunun SİHA ile Ermenistan askerlerini vurduğunu gösterdiği iddia edilen görüntüyü paylaşan Gökçek, "Hay maşallah. Aranan layığını bulur. Umarım Yunanistan ders alır" notunu düştü. Ancak Gökçek'in paylaştığı görüntünün aslında bilgisayar oyununa ait olduğu ortaya çıktı.

1-328

Gökçek, gerçeği fark ettikten sonra açıklamasını sildi ancak paylaşım kısa sürede günün konuları arasına girdi.