AK Partili Elbistan Belediyesi Başkanı Mehmet Gürbüz ile birlikte adeta çöküş dönemi yaşıyor. Vatandaş hizmet beklerken, yaptığı skandal açıklamalarla gündeme gelen Gürbüz'ün son skandalı 'pes' dedirtti.

Gürbüz ile beraber Elbistanlı büyük bir skandal döngüsünün içerisine girerken ilçeyi zenginleştirdiğini iddia ederken, vatandaşı burnundan fitil fitil getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Kanal Maraş'ın gündeme getirdiği daha sonra Sözcü Gazetesi'nin yaptığı "‘Paçavraya çeviririm’ diyen AKP’li Başkana ceza" başlıklı haber ile ilgili Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz nefret dolu sözler söyledi.

Kahramanmaraş'ın AK Patili Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, hakkını arayan vatandaşı 'Paçavraya çeviririm' diye tehdit etmişti. Mahkeme, Gürbüz’e 18 gün adli para cezası vererek cezayı 5 yıl denetimli serbestlikle ertelemişti.

Resmi Twitter hesabından Kanal Maraş'ı ve Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan'ın engelleyen Gürbüz, yaptığı açıklamada, "Şahsımı tehdit edip haksız talepler dayatarak kamu imkanlarını talan etmek istediler. Amaçlarına ulaşamayınca tehdit etti diye iftira atıyorlar. Sözcü de bu çakma mafyaların sözcülüğünü yapıyor. Benim bir şeye çevirmeme gerek yok siz zaten paçavrasınız! Sözcü daha önce de şahsımı çok defa yalanlarıyla hedef aldı ama böyle ucuz mafyalara hiçbir zaman boyun eğmediğim için vicdanım rahat. İlgili şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunarak konuyu adalete teslim ettik. Ancak Sözcü, hukuku manipüle etmek isteyenlere sözcülük yapıyor. Sizi yalan ve iftiralarınızla baş başa bırakıyorum. Algılarınız ve dayatmalarınız halkımızın vicdanında zaten yanıtını buluyor." dedi.

mehmet-gurbuz-aciklamalar

MAHKEME KARARINI YOK SAYDI

Belediye Başkanı Gürbüz, Mahkemenin verdiği kararı adeta yok sayarak basın mensuplarını hedef göstermesi tepkilerini de beraberinde getirdi.

MUSTAFA GENÇ YANIT VERDİ

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ve Metro otobüs firmasının temsilcisi olarak Elbistan'da yazıhane açmak isteyen ve yıllardır Gürbüz hakkında yasal başvurularda bulunan Mustafa Genç yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Elbistan belediye başkanı Mehmet Gürbüz Türkiye genelinde haber yapan Sözcü Gazetesinin bu yapmış olduğu habere Hakkımda yalan yanlış karalama yaparak yorumda bulunduğunu okudum. Şimdide ben yorumlarına cevap veriyorum takdir kamuoyunundur. Sayın Mehmet Gürbüz yapmış olduğun yorumda sahsıma devletin malını talan etmek için 'beni mafya olarak tehdit etti' demiş. Simdi bende cevap veriyorum. Devletin makam koltuğuna oturup devletin gücünü vatandaşlıların üstünde kullanarak insanlara zulüm yapan, malına çöken, işyerlerini kapatmak için elindeki devletin tüm yetkilerini kullanarak vatandaşa zulüm yapan sensin. Şimdi sen mi mafyasın yoksa ben mi? Vatandaş olarak haksızlığa uğrayan bir kişi olarak devletin makamlarında savcılığina, kaymakamlığına, valiliğine, idare mahkemesine. CİMER'e, sayıştay'a dilekçeler yazarak, devlet makamlarında hakkını arayan bir vatandaş olarak bende simdi mafyamı oluyorum? Kendi yandaşlarına paravan şirket kurdurarak devletin malını peşkeş çekerek kamu malını kendi yandaşlarına veren ve ihalede yolsuzluk yaparak kamuyu zarara uğratarak, 'beni istediğiniz yere şikayet edin' diyen sen misin yoksa ben miyim? Elbistan halkı senide çok iyi tanıyor beni de. Takdir Elbistan kamuoyunundur"