İş dünyasının tanınmış ismi Mehmet Balduk hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası Eski Başkanı ve iş dünyasının tanınmış ismi Mehmet Balduk, İstanbul’da geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Biz de Kanal Maraş ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Balduk'un cenazesinin, yarın ikindi namazına müteakip Merkez Ulu Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Kahramanmaraş'ta KİPAŞ kağıt fabrikasında korkutan yangın Kahramanmaraş'ta KİPAŞ kağıt fabrikasında korkutan yangın

MEHMET BALDUK KİMDİR?

1956 yılında Kahramanmaraş ‘ta doğan Balduk İlk ve Orta öğrenimini Adana Çukurova Koleji, Lise Öğrenimini ise Kahramanmaraş lisesinde tamamlamıştır. Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi mezunudur.

1987 – 1991 ve 1991 – 1992 yılları arasında Kahramanmaraş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Balduk, 1995- 2011 yılları arasında da 16 yıl Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüştür. 2000- 2005 yılları arasında da TOBB Başkan Vekilliği görevinde bulunan Balduk 1997 yılında Akedaş’ın kurulmasına önderlik etmiş ve 1997-2011 yılları arasında Akedaş Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüştür. Nazar Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanıdır . Mehmet balduk evli ve 2 çocuk babasıydı.