Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, Twitter Blue Tick özelliğini ücretli bir paket olarak satmayı düşünüyor. Geçtiğimiz aylarda Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter'ı 44 milyar dolara satın alacağını duyurdu ve Twitter teklifi kabul etti.

Ünlü milyarder geçtiğimiz günlerde sosyal medya devini satın aldığını resmen duyurdu ve hızla işe koyuldu. Bildiğiniz gibi Twitter dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri ve Doğrulanmış Hesaplar özelliği ünlülerin kullandığı hesapları mavi tik ile işaretliyor.

MUSK, ÇALIŞANLARDAN 7 KASIM'A KADAR ÇALIŞMA YAPMALARINI İSTEDİ

The Verge adlı teknoloji sitesine göre Musk, çalışanlarına "mavi kene satarak para kazanmak" için çok çalışmalarını ve 7 Kasım'a kadar onları eğitmelerini aksi takdirde işten atılacaklarını söyledi. Twitter'ın şu anda "Twitter Blue" adında, 4,99 ABD dolarına mal olan ve şu anda yalnızca ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'da kullanılabilen bir aylık abonelik sistemi vardır. Abonelik, "Editoryal Yayınlanan Tweetler" ve "Reklamsız Tweetler" gibi özellikleri içerir.

Musk bu sistemi mavi tiki de dahil edecek şekilde genişletmeyi planlıyor.

AYLIK 20 DOLAR

Doğrulanmış bir hesabı gösteren mavi bir onay işareti almak için genellikle para ödemeniz gerekmez. Medya, eğlence ve siyaset gibi alanlarda çalışan insanlar, faaliyetlerini kanıtlayabilirlerse mavi tik alabilirler, ancak Musk bunu değiştirmek istiyor. Musk'ın planına göre abonelik ücreti 19,99 dolara yükselecek. Mavi tik almak için bir abonelik gereklidir. Halihazırda mavi tik sahibi olan kullanıcıların, mavi tik kaybetmemek için 90 gün içinde bir abonelik sistemi satın almaları gerekmektedir.

Twitter iddialar hakkında yorum yapmadı.