Deprem bölgesinden gelen son dakika haberleri peş peşe geliyor! Malatya'da korkutan bir deprem meydana geldi, şiddetli sarsıntı Malatya'nın haricinde Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adıyaman'da da net şekilde hissedildi. 12.04 sularında meydana gelen depremin 15 saniye sürdüğü bildirildi. Depremin büyüklüğünün 5.6, derinliğinin 7 km olduğu ifade edildi. AFAD, yıkılan binalar olduğunun tespit edildiğini ve arama kurtarma ekiplerinin bölgeye sevk edilerek çalışmalara başladığını açıkladı.

AFAD'ın aktardığı son dakika bilgisine göre deprem Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde oldu! Saat 12.04 sularında meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem, Malatya'nın dışında Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay'da da net şekilde hissedildi. Malatya'da, Hatay'da yaşayan vatandaşlar bu deprem sonrası da büyük korku ve panik yaşadı. Çoğu bina da deprem sonrası sallandı. Ayrıca depremde hasarlı bazı binaların çöktüğü öğrenildi.

İŞTE DEPREMİN MEYDANA GELDİĞİ NOKTA

6-10

MALATYA'DAKİ DEPREM SONRASI EKİPLER UYARI YAPTI!

Emniyet ekipleri depremin ardından vatandaşlara uyarılarda bulunurken haber kanallarına bağlanan muhabirler depremin 15 saniye sürdüğünü, ve peş peşe gelen depremler sonrasında deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların psikolojilerinin bozulduğunu ifade etti.

1-583

Öte yandan depremde hasarlı bazı binaların çöktüğü belirtildi.

2-354

Deprem sonrası bölgede arama kurtarma çalışmaları yapılıyor.

İl merkezinde hasarlı bir binanın yıkıldığı, Yeşilyurt ilçesinde de ağır hasarlı bazı binaların yıkıldığı belirtilirken, şu ana kadar can kaybı bilgisi gelmediği bildirildi.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

AFAD Başkanı Yunus Sezer 5.6 büyüklüğündeki depremin ardından yaptığı açıklamada "Malatya ilimizin Yeşilyurt ilçesinde meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki deprem sonrasında, ekiplerimiz teyakkuz halindedir. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

22-5

 "YIKILAN BİNALAR OLDUĞU TESPİT EDİLDİ"

AFAD'dan yapılan son açıklamada "Malatya ilimizin Yeşilyurt ilçesinde meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki deprem sonrasında, saha tarama çalışmaları sonucunda yıkılan binalar olduğu tespit edilmiş olup, arama kurtarma ekiplerimiz bölgeye hızlıca sevk edilmiş ve çalışmaya başlamışlardır." denildi.

3-178

"BAZI BİNALARIN YIKILDIĞINA DAİR HABERLER GELİYOR"

Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar yaptığı açıklamada "Kozluk mahallemizde bazı binaların yıkıldığına dair haberler geliyor. 5 bina olduğu söyleniyor. Can kaybına yönelik bir bilgi almadık. İnşallah bir can kaybı da yoktur. Çalışmalarımız sürüyor." dedi.

4-50