AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yeni hizmet binası ile Kalp Merkezi’nin açılışı için gittiği Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde vatandaşlar tarafından ilgi görmedi.

HASTANENİN AÇILIŞINDA GİRİŞ ALANI BİLE DOLMADI

Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yeni hizmet binası ile Kalp Merkezi’nin açılışı için konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Ünal beklenmedik manzarayla karşılaştı. Geçmiş yıllarda kendi memleketi olan Elbistan'a her gelişinde insanların büyük teveccühüne ve mazharına nail olur, meydanları tıka basa doldururdu Ünal. Ancak bu sefer, Elbistan'a sağlık alanında büyük hizmet verecek olan hastanenin giriş alanını bile halkın dolduramadığı görüldü.   

''ELBİSTANLILAR NİYE GELMEDİ AHMET YA''

Alanda bulunan kalabalığın büyük çoğunluğunun Kahramanmaraş Merkezden giden siyasetçilerin olduğu ve bir çok ilçe belediye Başkanlarının bu açılışda bulunduğu, Elbistan halkının bu açılışa rağbet göstermemesine bir nevi sinirlenen Ünal, konuşma yaptığı kürsüden hem de canlı yayında ilginç serzenişte bulundu. AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş'a yönelik, ''Zaten kimse gelmemişki siz gelmişsiniz. Demek ki bu Elbistanlılar bu hastanenin açılışına mutlu olmadılar mı, hava soğuk diye mi gelmediler Ahmet başkan ya.'' diye konuşmasına  kalabalık arasından, ''Sayın Bakanım geleceğimiz kalmadı. Kimseye yüzde beşyüz zam...'' dediği duyuldu. Ünal ''hepsini çözeceğiz, hepsini çözeceğiz. Bütün bu sorunları çözeceğiz...'' dedi.

BİR ZAMANLAR KURBANLAR KESİLEREK KARŞILANIRDI

Açılışın ardından Mahir Ünal'ın AK Parti yetkilileri ile birlikte Kahramanmaraş'a hareket ettiği ifade edilirken, Soyal medyada Ünal'ın konuşma yaptığı bu videonun çokça paylaşım yapıldığı ve yüzlerce yorumlarda bulunulduğu, bir yorumda, ''Vay vay vay bir zamanlar kurbanlar kesilerek karşılanan Afşin yol çatında konvoylarla beklenen sayın bakanımız kimse yok diyor. Bra babam bra'' diye yazıldığı dikkat çekti. 

Elbistandaki bu hastane açılışına, halk tarafından ragbet gösterilmemesi karşısında hem İlçe teşkilat başkanı Ahmet Tıraş, hem de Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz hakkında Mahir Ünal'ın ilerleyen günlerde nasıl bir tavır alacağı kamuoyunun merak konusu olmuş durumda.