İngiltere'nin başkenti Londra'da cenaze töreninin düzenlendiği kilisenin yakınında bir araçtan ateş açıldı. Saldırıda 2'si çocuk 5 kişi yaralandı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir araçtan açılan ateş sonucu 2'si çocuk 5 kişi yaralandı.Londra'da silahlı saldırı: 2'si çocuk 5 yaralı - Resim: 2

İngiliz polisinden yapılan açıklamaya göre, Londra'nın kuzeyindeki Euston'da, cenaze töreninin yapıldığı bir kilisenin yakınında, hareket halindeki bir araçtan açılan ateşte 7 ile 12 yaşlarındaki 2 kız çocuğu ve 3 kadın yaralandı.

Londra'da silahlı saldırı: 2'si çocuk 5 yaralı - Resim: 3

Euston Tren İstasyonu yakınlarındaki olayda yaralanarak hastaneye kaldırılan 7 yaşındaki çocuğun hayati tehlikesinin sürdüğü, bacağından hafif yaralanan diğer çocuğun ise taburcu edildiği belirtildi.

Londra'da silahlı saldırı: 2'si çocuk 5 yaralı - Resim: 4

Saldırıda yaralanan 41, 48 ve 54 yaşlarındaki 3 kadının ise hayati tehlikesinin bulunmadığı kaydedildi.

Londra'da silahlı saldırı: 2'si çocuk 5 yaralı - Resim: 5

39 ilde sıfır araç satışına dev soruşturma! 39 ilde sıfır araç satışına dev soruşturma!

Daily Mail gazetesi, kurbanların Kasım ayında kısa bir süre arayla hayatını kaybeden bir anne ve kızı için St Aloysius Roma Katolik Kilisesi'nde düzenlenen cenaze törenine katılanlar arasında olduğunu bildirdi.

Londra'da silahlı saldırı: 2'si çocuk 5 yaralı - Resim: 6

Komiser Ed Wells, olaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Hiçbir silahlı saldırı olayı kabul edilemez, ancak bugün öğleden sonra meydana gelen silahlı saldırıda aralarında 2 çocuğun da bulunduğu birden fazla kişinin yaralanması şok edici. Korkunç saldırıyla ilgili soruşturma sürüyor." dedi.

Londra'da silahlı saldırı: 2'si çocuk 5 yaralı - Resim: 7

İngiltere'nin ana muhalefetteki İşçi Partisi'nin lideri Keir Starmer, Twitter'da "Euston'daki silahlı saldırı beni derinden şok etti ve acil servislere yanıtları için teşekkür etmek istiyorum" dedi.

Londra'da silahlı saldırı: 2'si çocuk 5 yaralı - Resim: 8

Polis, olayın ardından bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Saldırganların yakalanması için çalışmalar sürüyor.