Depremden en çok etkilenen yerlerden olan Hatay'da depremde yıkılan kuyumcuların enkazına girip altın, para ve değerli eşya çaldıkları tespit edilen 5 şüpheli, kaçtıkları İstanbul'da yakalandı. 5 şüpheli emniyetteki işlemlerinden sonra adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden birinin çaldıklarını kuyumcuda bozdurması güvenlik kamerasına yansırken şüphelilerin çaldıklarını bozdurup lüks araba satın aldıkları da ortaya çıktı.

Teknik ve fiziki takip sonucu 5 şüphelinin İstanbul’a geldiğinin tespiti edildi. Esenyurt’ta kaldıkları belirlenen şüphelilerin yakalanması için operasyon düzenlendi. Şüpheli M.G.(28), A.I. (36), H.N.(31), Z.B.(33) ve E.T.(41) yapılan operasyonla kıskıvrak yakalandı.

ÇALDIKLARI ZİYNET EŞYALARLA LÜKS ARABA SATIN ALMIŞLAR

Adres ve araçta yapılan aramada 32 parça yaklaşık 400 gram ağırlığında kolye, yüzük ve küpe, 2 adet yarım altın, 4 adet çeyrek altın, 1 adet gümüş tespih, 1 adet kol saati ve bin 415 TL ele geçirildi.

1-604

Aynı zamanda şüphelilerin altınları bozdurdukları ve bu parayla da lüks araç satın aldıkları belirlendi. Adresteki mallara ve araca ekipler tarafından el konuldu.

Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan 5 şüpheli adliyeye sevk edildi.

3-1882-367

(Kaynak: İHA)