E-Devlet'ten hemen yapılıyor. Kurban Bayramı harçlığı için başvurular bugün başladı- Sosyal yardım ödemesi alan milyonlarca vatandaşın da yararlanabileceği bayram ikramiyelerine dair diğer Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konuya dair bir açıklama yaptı. Bakan Derya Yanık, SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) için 229 milyon TL ek kaynak ayırıldığını ifade etti. Bu ayrılan kaynağın ise 81 il ve ilçedeki yardımlar için kullanılacağını belirtti. Peki, Kurban Bayramıharçlığı ne kadar? Sosyal yardım desteği Kurban Bayramı’nda ne kadar yatacak? Kurban Bayramı harçlığı sorgulama nasıl yapılır? İşte Kurban Bayramı harçlığı başvurusuna dair detaylar...

Kurban Bayramı Harçlığı Ödemeleri

Aile Bakanlığı tarafından sağlanan sosyal yardım ödemelerine dair tüm sorgulamalar e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Bayram yardımlarına dair sorgulamalar da e-Devlet'e giriş yaptıktan sonra "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" ekranı aracılığıyla öğrenilebilmektedir.

Kurban Bayramı Harçlığı Nasıl Alınır?

Kurban Bayramı desteği kapsamında ödenecek 1.000 TL sosyal yardımın e-Devlet adresinden sorgulaması yapılabilmektedir. "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" yazısını arama kısmından arattıktan sonra ilgili ödeme kontrol edilebilmektedir.

Bunun için e-devlet linki kullanılabilmektedir: https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-acik-kapi-basvuru-ve-takibi

Editör: Serkan KARAASLAN