Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ikramiyelerin bayramdan önce 2-7 Temmuz’da hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Emekli ikramiyesi bu yıl için toplam 2 bin 200 TL olarak açıklanmıştı. Ancak bu rakam hem Ramazan hem de Kurban Bayramı için ödenen ikramiye bedelinin toplamı. Yani Kurban Bayramı için emeklilere sadece 1.100 TL' bayram ikramiyesi ödenecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla kurban bayramı emekli ikramiyelerinin 9 Temmuz Cumartesi günü başlayan Kurban Bayramı öncesinde ödemelerin tamamlanacağı belirtildi.

DUL AYLIĞI ALANA DA, YETİM AYLIĞI ALANLARA DA BAYRAM İKRAMİYESİ

Dul aylığı alanlara ise 550 lira bayram ikramiyesi ödeniyor. Dul aylığı alan ve aylık ödeme alan çocuğu olamayanlar ise 825 lira bayram ikramiyesi alıyor. Yetim aylığı alan çocuklara ise 275 lira ikramiye ödeniyor.

ZAM HAYALİ HAYAL OLARAK KALDI

Geçen bayramda 2021 yılı ile aynı miktarda yatırılan emekli ikramiyeleri için kulislerde farklı formüller konuşuldu. Vatandaşın alım gücünün azaldığına dikkat çekilirken, Haziran ayı enflasyon oranlarının da hesaba katılarak ikramiyelere zam yapılması beklense de bayram ikramiyeleri zamsız kaldı. Emekli ikramiyesi geçen yıldan beri bin 100 TL olarak ödeniyor.

BAYRAM 8 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAK

Kurban Bayramı arefe günü 8 Temmuz Cuma günü olacak. Bayramın birinci günü ise 9 Temmuz tarihine denk geliyor.

Kurban Bayramı 1. Gün: 9 Temmuz Cumartesi

Kurban Bayramı 3. Gün: 11 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 4. Gün: 12 Temmuz Salı