Spor kamuoyunun en tanınmış teknik adamlarından biri olan Sergen Yalçın, bu sezon Beşiktaş ile yollarını ayırmasının ardından hangi takımla çalışmaya devam edeceği merak edilirken, büyük bomba patladı.

Teknik direktör Sergen Yalçın, Süper Lig'den gelen tekliflere akın ediyor. Bu sezon Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi'nde aldığı başarısız sonuçların ardından görevinden ayrılan Yalçın, altı aylık bir aradan sonra antrenmanlara geri dönüyor.

Hatayspor ekibi Fatih Karagümrük ve geçtiğimiz günlerde Ömer Erdoğan'dan ayrılan Volkan Demirel'in Sergen Yalçın ile ilgilendikleri bildirildi.

Takımıyla yeni sezona hazır olduğunu söyleyen Yalçın'ın gelecek teklifleri değerlendireceği şimdiden biliniyor.

sergen-hatayspor

SERGEN YALÇIN ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRMIŞTI

Geçen sezon Beşiktaş'a Süper Lig şampiyonluğu kazandırarak tarihe geçen Sergen Yalçın, futbolculuğu döneminde de şampiyonluk yaşamıştı.

Kulüp tarihinde bu başarıya ulaşan ilk kişi olan Yalçın, daha sonrasında görevinden ayrılmıştı.

Beşiktaş Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi, takımdan ayrılan Sergen Yalçın için şu ifadeleri kullanmıştı:

"Sergen hoca, “Ben size daha fazla zarar vermek istemiyorum, ayrılmam daha doğru olacak” dedi. Ancak ben iki kere durdurdum. Bunun kamuoyunda fazla anlaşılmadığını düşünüyorum. Üçüncüsünde, “Başkanım artık ben size katkı veremeyeceğim, hatta zarar verebilirim. Ben Beşiktaşlıyım, üzülüyorum. Bir tazelenmekte, bir heyecan yaratmakta fayda var” diye konuşunca tamam dedik. Bunun üzerine yine camianın içinden benim de siyasetim gereği Önder Karaveli’yi ter cih ettim. Baktım 1-2 maç iyi gidiyor devam ettik. Ama maalesef o da kamuoyunda çok yıpratıldı ve onun da bırakmasını müteakip Valerian İsmael’i getirdik. Yani ben geldiğimden beri hiç hoca göndermedim."

Valerien Ismael ile yoluna devam eden Beşiktaş'ın gelecek sezon yaşanacak herhangi bir başarısızlıkta Sergen Yalçın'ı geri getirebileceği iddia ediliyor.