Kahramanmaraş'ta İstiklal Üniversitesi , yoğun kar yağışı nedeniyle güz dönemi bütünleme sınavlarını uzaktan öğretim sistemi üzerinden çevrimiçi yürütülmesi kararı alırken Sütçü İmam Üniversitesi ise sınavların yüz yüze yapılması kararı almasına öğrencilerden tepki geldi.

Üniversite öğrencileri, güz dönemi bütünleme sınavları için çalışmaya başladı. Sınavların ardından, memleketlerine dönmeyi düşünen öğrenciler, yoğun kar yağışı engeline takıldı. Olumsuz hava şartları nedeniyle pek çok üniversite güz dönemi bütünleme sınavlarını erteleme ve uzaktan eğitim yönetimiyle yapılması kararı aldı.  

Kahramanmaraş'ta İstiklal Üniversitesi güz dönemi bütünleme sınavlarını uzaktan öğretim sistemi üzerinden çevrimiçi yürütülmesi kararı almıştı.üni-2

İşte o duyuru: Üniversitemiz Senatosunun 21/01/2022 tarihli toplantısında alınan karar gereğince, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi güz dönemi bütünleme sınavlarının, hava şartlarının ulaşımı olumsuz etkilemesi nedeniyle, uzaktan eğitim yönetimiyle yapılmasına karar verilmiştir. Tüm öğrencilerimize sınavlarında başarılar dileriz.

KSÜ DE YÜZ YÜZE SINAV YAPILACAK

Bunun ardından yoğun kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına gelmişken Sütçü İmam Üniversitesi ise bir duyuru yayınladı ve sınavların yüz yüze yapılacağını duyurdu. KSÜ'nün almış olduğu bu karar ise öğrenciler sosyal medyadan tepkilerini dile getirdiler.üni1

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş'taki tecavüzcü gazeteci kim? Kahramanmaraş'taki tecavüzcü gazeteci kim?

BÜTÜNLEME SINAVLARI DUYURUSU

Üniversitemiz Güz Dönemi Bütünleme Sınavları, Akademik Takvim'de belirtildiği üzere 31 Ocak-4 Şubat 2022 tarihleri arasında yüz yüze yapılacaktır. Tüm öğrencilerimize sınavlarında başarılar dileriz.  

Birçok şehirde üniversitelerde eğitime ara verildi, sınavlar ertelendi.

Fakat İstiklal Üniversitesi uzaktan eğitimle devam ederken Sütçü İmam Üniversitesi'nin hala yüz yüze eğitime devam etmesi birçok öğrenciyi isyan ettirdi.

KSÜ öğrencilerin sosyal medyadan tepkileri ise şu şekilde:

tweet-2tweet1-1tweet2tweet3TW