EXPO alanından önce ilk olarak Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden heyete şehrin ekonomisi ve ticareti hakkında bilgi verildi. Daha sonra Onikişubat Belediyesini ziyaret eden heyet, burada da EXPO 2023 alanıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Başkan Mahçiçek “EXPO 2023’ün ülkeler arasında kaynaşmaya, ticaretin gelişmesine vesile olacak olan fuarın dostluk ve kaynaşmayı da artıracağını ifade etti. 

2023 yılında en az 50 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek olan EXPO’ yu yakından görmek ve katılım için istişarelerde bulunmak üzere kente gelen Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won IK LEE, Rekreasyon Alanı ve kent kültürüne tanıma fırsatı buldu. Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek rehberliğinde Kahramanmaraş’ı gezerek kenti yakından tanıyan Büyükelçi ve beraberindeki heyet, Kore kültürünü EXPO 2023 alanına taşıyarak, Kore hayranlarıyla buluşturacaklarını ifade ettiler. 

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek: “Güney Kore devletimizi EXPO’muzda ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Ülkelerimiz arasında EXPO’ya katılımla ülkeler arasında birliği, karşılıklı ticareti önemli ölçüde olumlu anlamda etkileyecektir diye düşünüyorum. Yani bu karşılıklı iş birliği de ülkelerimiz arasındaki yakınlaşmayı, daha yakın ilişkiler kurmayı ve ticari alanda da karşılıklı olarak “kazan kazan” anlayışı içerisinde çok daha iyi boyutlara taşıyacağına inanıyorum." dedi 

Editör: Serkan KARAASLAN