Önceliğimiz esnaf ve sanatkârlarımız için deprem nedeniyle ilan edilen mücbir sebep olmak üzere;

“Esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarıyla ve talepleriyle alakalı aynı kaderi paylaştığımız Malatya, Adıyaman, Hatay, Gaziantep esnaf odaları birliği başkanlarımızla, ilgili federasyon başkanlarımızla ve konfederasyon başkanımız Sayın Bendevi Palandöken’le her zaman irtibat halindeyiz. Bütün sorunlarımızı ilgili bakanlarımızla ve yerelde sayın bakanımız vahit kirişçi ve milletvekillerimiz olmak üzere  Ankara’da esnaf ve sanatkârlar konfederasyonu başkanımız Bendevi Palandöken’le esnaflarımızın sorun ve taleplerini dile getirip, birçok konuda da olumlu neticeler almaktayız. Israrımızdan ve Çalışmalarımızdan Vazgeçmediğimizi Her Fırsatta Görüşmelerimizde Esnaflarımızın en Büyük Mağduriyetinin ve Talebinin bu Olduğunu Vurgulamaktayız. İnşallah mücbir sebeple alakalı hayırlı haberler bekliyoruz.

Yaklaşan yerel seçimlerin ülkemize, memleketimize ve esnaf sanatkârlarımıza teşkilatımıza hayırlar getirmesini diliyorum.
Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Birlikten kuvvet, ayrılıktan felaket doğar. Birlik ve beraberlikten maksat, bedenlerin birlik ve beraberliği veya aynı yerde olmak değil, gönüllerin birliği, hedeflerin ortak olmasıdır. Hedefi Allah rızası olanın yüzü aktır, yardımcısı da Cenab-ı Hak’tır.

Kahramanmaraş’ımız siyasetteki ayrıştırılmalardan çok şey kaybetti;

Zaman kaybetti, enerjisini kaybetti, birçok imkân ve hizmetleri kaybetti. Bu dönem Kahramanmaraş siyasetinde birlikteliği sağlayan sayın bakanım VAHİT KİRİŞÇİ’YE memleketim adına teşekkür ediyorum. Sayesinde altı milletvekilimizin bir ve birlik olması bizi hem mutlu etti hem de ümitlendirdi.

Fırat Görgel kardeşimiz de büyükşehir belediye başkanı olduğunda yerel yönetimlerle ve belediye başkanlarıyla birlik ve beraberliği, sağlayacağına inanıyorum.
İnşallah bu birliktelik Kahramanmaraş’ımızı hızlı bir şekilde ayağa kaldıracak, hemşerilerimizin ve esnaf sanatkârlarımızın işini, yaşamlarını kolaylaştıracak ve zenginleştirecektir” ifadelerini kullandı.