Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanlığına yeninden mevcut başkan Ahmet Kuybu seçildi. Kuybu, seçim sonrası dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Kentte faaliyet gösteren 24 esnaf odası ile ilçelerdeki 16 esnaf odalarının seçim süreci tamamlanmasıyla bugün Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (KMESOB) seçimi başladı.

Daha sonra iki aday üyelere yönelik konuşma yaptı. Konuşmalardan sonra seçim bölümüne geçilirken, oy verme işlemi akşam 17.00’ye kadar devam etti.

Oy verme işlemlerinin tamamlanması sonrası ise yapılan sayımda Ahmet Kuybu 229, rakibi Ali Köfte 81 oy aldı. Bu sonuçla Ahmet Kuybu yeniden KMESOB Başkanlığına seçildi.

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş'a misket büyüklüğünde dolu yağdı Kahramanmaraş'a misket büyüklüğünde dolu yağdı

Heyecanlı ortamda gerçekleştirilen seçimde 229 oy alarak yeniden başkan seçilen Ahmet Kuybu, seçimlerin hayırlara vesile olmasını diledi.

Kendisine destek veren herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Ahmet Kuybu, "Mevlam hiç bir zaman emek yemez. Bu kez de yemedi çok şükür. Çünkü; Biz bu işe gönül verdik, kalbimizi verdik, yüreğimizi koyduk. Bunun da karşılığını alıyoruz." dedi.

Teşekkür konuşması için sahneye çıkan Kuybu; ''bu seçime siyasetçilerin karıştığını'' vurgulayarak bir nevi AK Parti'nin bazı isimlerine gönderme yaparken inanılmaz cümleler sarf etti:

AK Parti bizim karşımızda değildi. Bunu hepimizin bilmesini istiyoruz. Sadece Sn. Cumhurbaşkanımızın hürmetine bir makamlara gelip ve başarısız olup o makamlara layık olmayan bazıları kendi başarısızlığını bu seçime müdahil olarak sandılar ki 'bu seçimi kazanırız, bunun başarısını biz üstleniriz sandılar.' Ama çok şükür yanıldılar. Şimdi bugüne kadar Mevlana usulü ne olursa ol, gel dedik. Ama bizde insanız. Artık bizim de sabrımız tükendi. Bundan sonra bu kelimeyi rafa kaldırıyoruz. Yanımızda olanlarla ölümüne yanında olacağız. Karşımızda olanlarla, ölümüne karşısında olacağız. Tarafsız kalanlara biz tarafsız kalacağız. Buradan yine söylüyorum. Allah Cumhurbaşkanımızın yardımcısı olsun. Bunlar Cumhurbaşkanımızın mirasını yedi, şimdi zarar veriyorlar. Bunlar mirasyediler. Bu makamlara layık olmayan insanlar buradan da dersini aldılar. 

AK Parti konusunda ise tabi bu sonradan gelenler AK Partili değil, asıl AK Partili biz ve bizim büyüklerimizdir. Rahmetli ağabeyim bu partinin kurucusuydu. Yıllarca hizmet etti. Rahmetli babam ise Tayyip bey'i televizyonda gördüğü zaman ağlar ve dua ederdi. Bu insanlar bunun için mi emek verip dua etti? Bu çakallar karşımıza çıksın diye. Onun için artık tarafız diyorum. Bizde bir tane taraf olan vardı. Açık ve net olarak... Celalettin Güvenç bizi taraf olarak tuttu. Bu adam bize niye taraf? Çünkü dürüst olduğumuz için. Bu memlekete hizmet ettiğimiz için. Ama birileri bundan rahatsız oluyor. Sanki bu adam başka partinin milletvekili. Aslında gurur duyup sevinmeleri lazım. Ama madem öyleyse bundan sonra böyle. Şoförler odası kongremizde birçoğunuz oradaydınız. Abimiz geldi, kongremize katıldı. Şereflendirdi bizi. Ne yapmışız, ayakta alkışlamışız... Önünde eğilmişiz. Suç mu bu? Adam hak ediyor. Sizde hak edin. Size de eğilelim. Ama demek ki artık bu yetmiyormuş. Bizim iki tane adamımız var. Birisi Cumhurbaşkanımız Erdoğan, diğerisi ise Celalettin Güvenç. Bundan sonra onların ayağına taş değmemesi için sırtıma alıp gezdireceğim. Allah utandırmasın. Mevlam hayırlı hizmetler nasip eylesin."

Kahramanmaraş Terziler Ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Muhlis Akkurt ve Kahramanmaraş Lokantacılar Kebapçılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Erdal Kanbur ise Kanal Maraş aracılığıyla açıklama yaparak Başkan Kuybu'yu tebrik etti.