Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana'da konuştu. Erdoğan'a imada bulunan Kılıçdaroğlu, "Birilerinin yaptığı gibi malı götürme kültürümüz yok" dedi.

Türkiye'nin dört bir yanından bu köye akın ediyorlar, boş ev kalmadı Türkiye'nin dört bir yanından bu köye akın ediyorlar, boş ev kalmadı

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Büyükşehir Belediyesi Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

AKP döneminde öğrencilerin yaşadığı barınma sorununa ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı olarak iktidara geldiklerinde 'yurt sorununu' 1 yılda çözeceklerini söyledi.

"BİZİM MALI GÖTÜRME KÜLTÜRÜMÜZ YOK"

"Halka hizmet ederken birilerinin yaptığı gibi malı götürme kültürümüz yok bizim" diyen CHP lideri, şu ifadeleri kullandı:

"20 yılda çözemedikleri yurt sorununu Millet İttifakı olarak iktidara geldiğimizde 1 yılda çözeceğiz. Herhangi anne baba evladını rahatlıkla yurtlara gönderecek. Halka hizmet etmeyi temel ilke edindik. Halka hizmet ederken birilerinin yaptığı gibi malı götürme kültürümüz yok bizim. Biz bu ülkeye hizmet etmeyi kabul eden bir gelenekten geliyoruz."

"KARNELERİ SEÇİM ZAMANI ÖNÜNÜZE GELECEK"
Kılıçdaroğlu, "Onlar ne yaparlarsa yapsınlar. Karneleri seçim zamanı sizin önünüze gelecek, notları vereceksiniz. İktidarı siz değiştireceksiniz" diye konuştu.