Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısına katılarak dikkat çeken açıklamarda bulundu.

Dün Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilen Kılıçdaroğlu kısa bir konuşma yapacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, duygu dolu bir konuşma ile grup toplantısına son kez katıldığını söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde;

"O şahane Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz, bundan emin olmanızı isterim. Bu kürsüye veda etmek için buradayım. Bu kürsüye veda etmek pek de kolay olmuyor. Sizler benim yol arkadaşımsınız. Size son kez bu kürsüden bakmak istiyorum. Hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bilirim, biliyorum Saray'ın yol arkadaşı olmak kolaydır. Bay Kemal'in yol arkadaşı ızdıraplıdır. Tehlikelerle doludur. Her sabah ya nasip diyerek ailesinin yanından ayrılırsınız. Hakkında her türlü algı yapılmıştır. Sizler Bay Kemal ile birlikte yürümeye karar verdiniz. Sizin bu tercihinizi yüreğime yazdım. Bay Kemal ile yürümek akıldan öte bir yürek işidir. O yürek de sizde var. Bay Kemal'in şansı da işte budur, sizin o kocaman yüreğiniz. Bugün zalimlerin tahtını yıkmaya çok yakınız. Sizin gibi yol arkadaşlarım için onur duyuyorum, gurur duyuyorum. Allah hepinizden razı olsun, hakkınızı helal edin.

Bakmayın siz o Saraylıların her şeyi var gibi görünüyor ama hiçbir şeyimiz yok. Ruhları kararmıştır. Bizim ise her şeyimiz var. Bu kürsüde son kez konuşuyorum. Umutluyum ben dostlarım gerçekten umutluyum. Çünkü her gün Türkiye'deki herkesin yeni bir günmüş gibi uyanacağı bir ülke hayal ediyorum. İYİ Parti'nin sayın Genel Başkanı Meral Akşener ile yapacağız bunu. Merttir. Yeri geldiğinde masaya yumruk koymasını çok iyi bilir. İlk görüş ayrılığında bilakis kendisini tanımayan insanlar söylenmemesi gerekeni söylediler. Arada bir ülkücü damarı tutar, bunu da gayet iyi biliyorum.

Saadet Partisi'nin genel başkanı Temel Karamollaoğlu ile bitireceğiz. Temel Bey bilgedir, cesurdur. Bu bilge Türkiye'nin yolunu aydınlatmaya devam ediyor. 

Gelecek Partisi lideri Ahmet Bey ile de bitireceğiz bu deliliği. Günlerdir uyumuyor bu lider.

Deva Partisinin Genel Başkanı Ali Babacan ile bitireceğiz Onunla da bu ülke için alın terini birlikte dökeceğiz.

Gültekin Uysal da yürekli, cesur ve genç bir liderdir. 

Ve iki kişi daha var. Siz o kişiyi gayet yakından tanıyorsunuz. Burada söylemiştim. Evladım Ekrem İmamoğlu. O da yanımda olacak. Yıllardır omuz omuza verdiğimiz dostum Mansur Yavaş o da burada olacak. 

Evladım dediğim Ekrem İmamoğlu. Yıllardır çokca omuz omuza verdiğimiz. Birbirimizi koruyup kolladığımız dostum Mansur Yavaş o da buradadır. Büyük lokma yiyeceğiz ama büyük laf etmeyeceğiz. Öleceksek bu vatana olan aşkımızdan öleceğiz. Bir gün başardık diyeceğiz. Hakkınızı helal edin dostlarım hadi bismillah."