Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, ”Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı” Resmi Gazetede yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, rekor enflasyon karşısında Katma Değer Vergisi (KDV) indirimi gibi önlemler devreye soksa da vatandaşa nefes aldıracak kalıcı bir çözüm ortaya konulamıyor. 

KASKİ KDV'Yİ YÜZDE 1 'E İNDİRDİ İDDİASI

Enflasyonla mücadele kapsamında alınan karar ile birlikte, temel gıda ürünlerinde Katma Değer Vergisi (KDV) yüzde 8’den yüzde 1’e indirildi.

Bu karar doğrultusunda Kanal Maraş'ın sabah saatlerinde gündeme getirdiği 'KMBB su fiyatlarında KDV'yi yüzde 1'e neden indirmiyor' başlıklı haberimiz sonrası akşam saatlerinde KASKİ Genel Müdürü Ahmet Kavak, yerel bir haber sitesine su fiyatlarında KDV oranını yüzde 1’e indirdiğini açıkladı.

kaski-aciklama

RESMİ AÇIKLAMA YOK

KASKİ Genel Müdürü Ahmet Kavak'ın KDV'nin yüzde 1'e indirildiğine dair resmi açıklama yapılması gerekirken yerel bir haber sitesine açıklama yapması dikkatlerden kaçmadı.

Fiyatlarının 14 Şubat'ta geçerli olduğuna dair bir açıklama yapan Kavak, bugün gelen fiyatların aynı kalması, sosyal medyada büyük tepki topladı. 

KAHRAMANMARAŞ'I DEĞİL DÜZCE'Yİ PAYLAŞTI

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal ise Düzce Belediyesi'nin suya yaptığı KDV indirimini sosyal medya hesabından paylaştı. Bununla beraber AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin sözde indirim yaptığı haberleri paylaşmadı.

habibe-ocal-duzce-paylasimi