Kurak geçen ayların ardından herkes merakla kar yağışını bekliyor. Vatandaşlar arasında 'Kar ne zaman yağacak?' sorusu sorulmaya devam ederken Hava Forum'dan üzen bir paylaşım geldi. Hava Forum, sosyal medya hesabından yeni haftada Avrupa'nın soğuk hava ile karşı karşıya kalacağını, Türkiye'nin ise ılık kesimde kalacağını duyurdu. Haritalı yapılan paylaşımda, Türkiye'nin üzerinin boş olması dikkat çekti. İşte son dakika hava durumu haberinin detayları...

Son dakika: Türkiye, kurak geçen kış mevsiminde ne zaman kar yağışı olacağını merak ediyor. Bazı bölgelerde kar olsa da geçtiğimiz yıllara nazaran sıcaklıkların oldukça yüksek seyretmesinden dolayı istenilen verim alınamadı. Hava Forum, konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda üzen haberi verdi. Hava Forum'dan yapılan paylaşımda, "Yeni haftada biz ılık tarafta kalıyoruz. Avrupa'ya ise soğuk hava iniyor. Kar olasılığı haritasına da durum yansımış durumda. Türkiye'nin üzeri bomboş, üzücü... Umarız ay sonu ve Şubat'ta yurdumuzda bu durum değişir, takipteyiz." ifadeleri kullanıldı.

METEOROLOJİ SON RAPORUNU AÇIKLADI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ise Marmara'nın kuzeyi, Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları ile Çanakkale, Balıkesir, Muğla, Denizli, Gaziantep, Adıyaman, Kilis çevreleri, Antalya'nın batı kesimleri, Karaman, Niğde, Malatya çevreleri ve Kayseri'nin güney kesimleri ve Şanlıurfa'nın batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun güneydoğusunun yüksekleri, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ve Malatya'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI
Mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor.

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi ile Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, Muğla, Denizli çevreleri ile Aydın'ın güneyinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Antalya'nın batı ilçelerinin sağanak yağışlı, yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

qq

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Karaman ve Niğde çevreleri ile Kayseri'nin güney kesimlerinin yağmurlu, yükseklerinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Pus ve yer yer sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyı kesimlerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

ww

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Malatya çevrelerinin yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Memur ve emeklinin maaş zamları bir ayda buhar oldu! Emekliye Mart'ta ek zam olmazsa... Memur ve emeklinin maaş zamları bir ayda buhar oldu! Emekliye Mart'ta ek zam olmazsa...

ee

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Adıyaman, Gaziantep, Kilis çevreleri ile Şanlıurfa'nın batısının yağmurlu, yükseklerinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.