Kahramanmaraş'ta 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremde evlerinin yıkılması sonucu parmağı kopan Ayşegül'e, Kanal Maraş'ın haberi sonrasında yetkililer tarafından yardım edildi.

Kanal Maraş ekibi, 25 Ağustos 2023 tarihinde yaptığı sokak röportajında Volkan ve Ayşegül kardeşlerin sorunlarını gündeme getirmişti. Depremde evlerinin yıkılması sonucu maddi ve manevi olarak mağdur olan kardeşler, kendilerine yardım edilmediğini söylemişti.

Kanal Maraş'ın haberi sonrasında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri iki kardeşle iletişime geçerek tedavi için gerekli koşulları oluşturdu. Ayşegül'ün tedavisi için gerekli olan ameliyat için Sağlık Bakanlığının aracılığı ile Mersin Şehir hastanesiyle iletişime geçildi. Ayşegül'ün ameliyatı için Eylül ayı içerisinde bir gün verildi. Kardeşler bu yardımlar sonrasında Sağlık Bakanlığına teşekkürlerini ilettiler.

AK Parti İl ve İlçe Başkanlarının bizzat yanına geldiğini ve dertlerini dinleyip yardımcı olacaklarını söyledikleri için Volkan ve Ayşegül kardeşler yetkililere teşekkür etti.