Kahramanmaraş'ta yaşayan 22 yaşındaki E.Ş., eşinin işte olmasından dolayı evde tek başına kaldığı sırada, eşinin kızkardeşinin kocası olan 35 yaşındaki M.Y. tarafından tacize ugradığını, kendini savunmak bağırdığını, agzının eliyle kapatması üzerine masada duran bıçağı alması üzerine tacizcinin evden kaçtığını, hemen polisi arayarak şikayetçi olduğunu, akabinde görülen davada 1 yıl 8 ay hapis cezası aldığını, bu ceza ile hapis yatmadığından dolayı mahkeme kararına isyan ettiğini dile getirdi.

Genç anne, Kanal Maraş mikrofonuna kan donduran o gerçeği anlattı:

KOCASININ ENİŞTESİ TARAFINDAN TACİZE UĞRADI
Görümünün eşi tarafından tacize ugrayan E.Ş., Kanal Maraş mikrofonuna konuştu. Genç kızların ve kadınların dikkatli olmasını isteyen genç anne, başına gelen bu olay sonrası pisikolojinin bozulduğunu, mahkeme kararı yüreğini soğutmadığını, tacizcinin herkes tarafından öğrenilmesini istediğini ve toplum içine çıkamaz bir duruma gelmesini isteyerek hür iradesiyle bu açıklamayı yaptığını belirtti. Olayın yaşandığı dakikadan itibaren hem kocasını hem de polisi arayarak durumu anlattığını, tacizcinin 6 gün ortadan kaybolduğunu, polisin tacizciyi yakalayıp gözaltına alarak akabinde hakkında dava açıldığını ifade etti.

HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
Cumhuriyet Savcılığı tarafından iddianeme yazılarak dava açılan M.Y.'nin hakkında; 'Sarkıntılık Yapmak Suretiyle Cinsel Saldırı' ve 'Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme' suçlarından 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi. 

"OTURMA ODASINDA BANA SARILMAYA KALKIŞTI"
Genç anne E.Ş. mahkeme ifadesinde belirttiği üzere; ''Eşim işe gitmişti. Ben evdeydim, bu sırada kapı çaldı, kapıyı açtığımda gelen kişinin sanık olduğunu gördüm, sanık bana " telefon lazım, birini aramam lazım" dedi. Bende kapıyı aralık bırakarak içeriden telefonu alarak getirip sanığa verdim, telefonu verdikten sonra kapıyı yine kapıyı aralık bırakarak oturma odasına geçtim, ses gelmemesi üzerine koridora çıktım, çıktığımda sanığın evin içerisine girdiğini ve telefon ile uğraştığını gördüm. Sanığı görünce tekrar oturma odasına geçtim, sanıkta oturma odasına geldi, daha sonra yine koridora geçti, geçtikten sonra bana seslenerek gelip telefonu alır mısın dedi. Bende bunun üzerine koridora çıktım. Telefonu almak için elimi uzattım, sanık telefonu vermedi elimi tuttu, ben elimi geri çektim, bunun üzerine sanık üzerime doğru gelmeye başladı. Ben oturma odasına kaçtım, sanıkta oturma odasına gelerek bana sarılmaya çalıştı ancak ben buna izin vermedim kaçarak mutfağa geçtim, sanık benim ağzımı kapatmaya çalıştı, bende bunun üzerine sanıktan kurtuldum elime bıçağı aldım ve sanığa "git buradan seni eşime söylerim" dedim ve imdat diye bağırdım, bunun üzerine sanık bana "bağırma ortalık karışır, kötü olur" dedi ve evden çıktı. Sanık eve geldiğinde bana "eşimin evde olup olmadığını" sordu. Ben kendisine "eşimin evde olmadığını" söylemiştim. Sanık evden ayrıldıktan sonra eşimi aradım. Eşime yaşadıklarımı aradım. Bunun üzerine eşimde aynı binada ikamet eden teyzesini aramış, teyzesi yanıma geldi, teyzesi bana bağırma seslerini duyduğunu ancak bu sesin kimden geldiğini anlayamadığını söyledi. Sanık benim görümcemin eşidir, ancak görümcem ile çok sık görüşmeyiz, sanığın bana yönelik daha öncesinde böyle bir eylemi olmadı, sanığın bana ilgisinin olduğunu da sezmedim. sanıktan şikayetçiyim." şeklinde konuştu.

"ELİNDEN TUTMAYA VE SARILMAYA ÇALIŞMADIM"
Suçlamaları kabul etmeyen M.Y. ifadesinde; "Ben kapının önünde bekliyordum. Müştekiye kendi telefonunu getirmesini istedim, müşteki telefonunu getirdi, ben bu sırada kendi telefonumu açarak olay tarihinde aramam gereken öğretmenin telefon numarasını almak istedim ancak telefonum numarayı alamadan kapandı, ben aramak istediğim kişiyi arayamadım, bu sırada müşteki içerideydi, müştekiye ait telefonu kendisine vermek için evin içerisine girdim. Müşteki mutfaktaydı telefonu müştekiye verdim, müşteki telefonu aldıktan sonra telefonuna baktı arama kaydında benim arama yapmadığımı görünce bana "senin ne amaçla buraya geldiğini çok iyi biliyorum, seni kocama söyleyeceğim" dedi. Bende müştekiye "sen beni neyle itham ediyorsun" dedim. Bunun üzerine müşteki bana "evden çık git" dedi ve bağırmaya başladı. Ben de müştekiye "tamam sus gideceğim bağırma" dedim. Bağırdığı için panikledim ve müştekinin ağzını tuttum. Ağzını tutuğum halde bağırmaya devam ettiği için müştekiyi bırakarak kapıya doğru yöneldim, bu sırada arkama baktığımda müştekinin elinde bıçak ile bana doğru geldiğini gördüm ve elindeki bıçak ile bana " git buradan " dedi. Bende hızlı adımlarla uzaklaştım. Bu sırada evde müşteki ve benim haricimde kimse yoktu. Benim binaya girdiğimi gören kimse olmadı. Ben iddia edildiği gibi müştekinin elinden tutmaya ve sarılmaya çalışmadım. Sadece bağırmasın diye ağzını tuttum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum." şeklinde konuştu.

myyy

1 YIL 8 AY HAPİS CEZASI
Adliyeye sevk edilen M.Y., çıkarıldığı mahkemece, "Sanığın üzerine atılı sübut bulan cinsel saldırı suçundan eylemine uyan TCK'nın 102/1-2.cümle maddesi uyarınca suçun işleniş biçimi, suç konusunun önem ve değeri, sanığın güttüğü amaç göz önüne alınarak takdiren 2 YIL HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, Cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkileri sanık lehine takdiri indirim nedeni kabul edilerek cezasından TCK'nın 62/1 maddesi gereğince takdiren 1/6 oranında indirim yapılarak sanığın 1 YIL 8 AY HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, Sanığın adli sicil kaydı incelendiğinde kasıtlı suçlardan mahkumiyetinin bulunmadığı ve sanığın tekrar suç işlemeyeceğine dair mahkememizde olumlu kanaat oluştuğundan CMK'nın 231/5. Maddesi uyarınca, sanık hakkında BU SUÇTAN KURULAN HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASINA, Sanığın CMK'nın 231/8. maddesi uyarınca 5 YIL SÜREYLE DENETİME TABİ TUTULMASINA, karar verildi.

mahkeme (1)

mahkeme (2)

mahkeme (3)

mahkeme (4)

mahkeme (5)

mahkeme (6)

mahkeme (7)

mahkeme (8)

Editör: Serkan KARAASLAN