Güngör'ün belediye başkanlığı dönemindeki performansını değerlendiren Kahramanmaraşlılar, hiçbir projeye imza atılamaması, beklentilerin karşılanamaması ve depremde göstermiş olduğu katkı nedeniyle büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade etti. Vatandaşlar, Güngör'e oy verme niyetinde olmadıklarını belirterek bu konudaki düşüncelerini açıkladı.

Bir vatandaş, "Oy vermeyeceğim, vermemek için elimden geleni yapacağım, çevreme de söyleyeceğim" diyerek tepkisini dile getirdi. Ayrıca, "Hayrettin Bey ne yaptı da, neden oy verelim? Yine vermeyeceğiz, toparlanmaz çünkü. Bizim memleketimizin sahibi yok, kaderiyle baş başa bırakılmış bir memleket. Herkesin fikri kendine, sabit fikirliliğimiz devam eder bizim" şeklinde konuştu.

Bir diğer vatandaş ise, depremden sonra yaşadığı zor durumu anlatarak, belediyeye ulaşamadığını belirtti.

"Geldiğimiz noktada belediye başkanından bir şey beklemiyoruz. O pislikte yaşıyorsam gelip de benimle oy istemesinler. Ben 6 ay Giresun’da kaldım, belediye başkanı geldi benim evime. Ya depremzedeyim diye. Ama burada arıyorum, bir şey yapmıyorlar" diyerek tepkisini dile getirdi.