Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi Nefsidoğanlı Mahallesi Coşmanlar mevkii Küme Evlerinde yaşamakta olan 16 hanelik yerleşkenin CHP’li diye yıllardır stabilize olan yolu asfaltlanmıyor. Ak Parti’ye oy verilmiyor denilerek yollarının asfaltlanmadığını, toz duman içerisinde yaşadıklarını, evlerinin camlarını açamadıklarını, nefes almakta zorlandıklarını ifade eden mahalle sakinleri Kanal Maraş'a konuştu.

28 senedir mahallede oturduğunu, daha önceki belediye başkanına ve şu anki Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan’a defalarca şifahi olarak ve yazılı müracaatlarının olduğunu fakat bir türlü yollarının asfaltlanmadığını söyleyen Bilal Tanır, hemen bitişiklerinde olan 300 hanelik Çiğdemtepe yerleşkesinin tüm yollarının yapıldığını, kendilerine ait 16 hanelik birimin yolunun ise yapılmadığını söyledi.

Belediyede dolaşan söylentilere göre, Ak Parti’ye oy vermedikleri için yollarının yapılmadığını kaydeden Tanır, "Bu bir ayrımcılıktır, belediyeler vatandaşa hizmet için vardırlar. Bu dünyanın her tarafında böyledir" dedi.

Mahalle sakinleri 16 hanelik Küme Evlerde sadece 1 tane çöp konteyneri olduğunu, bunun da giderilmesini ve birkaç adet çöp konteyneri getirilmesini istediler.

Bilal Tanır yaptığı açıklamada şunları söyledi;

28 senedir bu bina yapılmış, halen bu yolun müracaatı yapıldı defalarca. Belediyeye dilekçe verildi, sözlü konuşuldu, halen birisi gelip ilgilenmedi. Çö arabası, verici istasyonların arabası buradan geçer. Su deposuna geçen araç ikide bir buradan geçer. Bu yüzden ne biz nefes alabiliyoruz. Ne bir oturabiliyoruz. Tozun dumanın içinde yaşıyoruz. Yani şu yan başımızda 95’te gelen konuk evlerin, 300 hanelik bir yerleşimin bütün yolları asfalt. Bütün yolları parke oluyorsa 16 evin günahı nedir yani? Ne hatası var, ne yanlışı var? Bir kere de buraya eğilin, iki taşınız, bir kamyon ziftiniz çakılınız bulunmaz mı? Deniliyor ki belediyede böyle bir sözcükler geçmiş. Efendim bunlar Ak Partiye oy vermiyorlar. Belediyeye oy vermiyorlar anlayışını taşıyorlar benim anladığım kadarıyla. Böyle bir şey yok. Vatandaşın hizmetinde bulunmak belediyenin görevidir. Senlik benlik olmadan, art niyet olmadan, yanlış düşünülmeden hizmet peşinde koşmak gerekiyor. Her tarafta bu böyledir, artık gide gele gele usandık.