Türkiye'de son yıllarda giderek artan tüketici şikayetlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

Kahramanmaraş'ta ünlü kargo firmasının yaptığı "bu kadar da olmaz" dedirtti.

Edinilen bilgiye göre olay, 2021 yılında gerçekleşti. Bir otomobil firmasının yetkili satıcısı Murat Zabun, Mersin’deki bir yakının düğünü nedeniyle Maraş işi oyma sandığı hediye göndermek istedi. 

SANDIK YERİNE POŞET GİTTİ

İrtibata geçtiği esnaf ile beğendiği sandığın kargoya teslim edilmesini isteyen Zabun, Mersin’deki yakınını bir hafta sonra aradığını ve sandığın yerine kargo çalışanının iş kıyafetlerinin içinde bulunduğu poşetin çıktığını ifade etti. 

Sandığın ortadan kaybolması nedeniyle hem maddi, hem de hediye gönderdiği dostlarına manevi olarak mahcup duruma düştüklerini ifade eden Zabun, “Kahramanmaraş’ta bir otomobil firmasının yetkili çalışanıyım. Bir dostumuzun şehir dışında düğünü vardı. Bizde ne gönderilim diye düşündük ve Maraş’ımızın el emeği göz nuru oyma sandıklarını gönderme kararı aldık.

"SANDIK YERİNE BAŞKA BİRŞEY GİDİNCE MAHCUP OLDUK"

Sandıkçımızı aradık ve güzel bir model beğendik, kargoya göndermesini söyledik. 21.07.2021 tarihinde kargo makbuzları da mevcut. Düğünden önce dostumuza yolladık. Aradan bir hafta falan geçince biz, ‘kargo elinize ulaştı mı, beğendiniz mi’ diye aramıştık. Gelen cevap ile şok olduk, kargo firması sandık yerine kargonun çalışanının logolu kirli çamaşırlarını göndermiş. Dostumuz bu hediye ulaşmadığından dolayı mahcup olmaması için bizi aramamış. Ben kendisinden kargonun fotoğrafını atmasını istedim ve gerçekten poşetin içinden kargo firmasına ait logolu iş kıyafeti vardı. Çok mahcup olduk tabi yapacak bir şey yoktu.

"KARGO FİRMASI İNCELEYECEKLERİNİ SÖYLEDİLER DÖNÜŞ YAPMADILAR"

Tekrardan bir sandık aldık ve güvenimiz kaybolduğu için aracımız ile Mersin’e gönderdik. Burada önemli olan kargo firmasına dönüş yaptık, fotoğrafları gönderdik. Kendiler zaten aynı tarihte aldıkları ürünün makbuzunda 50 kilogram, 126 desi diye yazıyor. Yani 50 kilogramlık bir hacim ve 126 büyüklüğünde bir sandık yerine poşetin gitmesi tamamen kasıtlı ve çalıntı olduğunun ibaresi. İnceleyeceklerini söylediler ve bizim defalarca aramamıza rağmen hiçbir şekilde dönüş olmadı.

"BİZ MAĞDUR OLDUK, BAŞKALARI OLMASIN"

Bununla ilgili olarak yasal süreç başlatmadık. Başkaları mağdur olmasın diye gerekli yerlere ileteceklerini söyledik yine umursamadılar. Biz mağdur olduk başkaları da olmasın diye böyle bir yöntem seçtik. Sandığın değeri o tarihte 2.280 lira değerinde idi şuanda kaç para bilmiyorum. Mağduriyetimizin giderilmesi lazım” açıklamasında bulundu.