Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Mayıs ayında 11 ilde gerçekleştirilecek olan yeni konut projeleri için heyecan verici bir duyuru yaptı. TOKİ'nin listesine göre, 650 bin yeni konut, çekilişsiz ve kurasız olarak satışa sunulacak ve alıcılarına hızlı teslimat avantajı sağlayacak.

Bu yeni konut projeleri, modern mimariye sahip lakin muhtemel bir afet karşısında güvenlik açısından 3-4 katı geçmeyecek.  Her bir daire 105 m² büyüklüğünde olacak ve anında teslim edilecek. Bu gelişme, konut arayanların beklentilerini karşılamak için büyük bir fırsat sunuyor.

TOKİ Başkanı, "Bu projelerle, insanlarımıza kaliteli ve uygun fiyatlı konutlar sunmayı hedefliyoruz. Konut sorununu çözme konusundaki kararlılığımızı sürdürüyoruz ve daha fazla kişiye ev sahibi olma imkanı sağlıyoruz" dedi.

Konutlara olan talebin yoğun olması bekleniyor, bu nedenle ilgilenenlerin başvuru sürecini kaçırmamaları önemlidir. TOKİ'nin resmi web sitesi ve ilgili satış ofislerinden daha fazla bilgi alabilir ve başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

Bu proje, konut arayanlar için büyük bir fırsat olarak ortaya çıkıyor. TOKİ'nin hızlı teslimat ve çekilişsiz/kurasız satış politikası, ev sahibi olmayı daha erişilebilir hale getiriyor. Konut sektöründe yaşanan bu gelişmeler, insanların kaliteli ve uygun fiyatlı konutlara erişimini kolaylaştırıyor.

Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa'da yapılacak olan binalarda en önemli koşul evlerin afete karşı güvenli inşa edilmesi.

Editör: Serkan KARAASLAN