Cumhuriyetin 100. yılı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Vehbi Koç Vakfı, Sika ile 29 Ekim Şenliği düzenledi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Vehbi Koç Vakfı tarafından organize edilen etkinlikte Umut konteyner kent bayraklarla donatıldı. Sokak zeka oyunları ile eğlenceli vakit geçiren çocuklar, Cumhuriyet coşkusunu marşlar söyleyerek kutladı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Vehbi Koç Vakfı Kahramanmaraş öğrenim birimi yöneticisi Zahide Ebrar Türksayar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı,

"Burada TEGV olarak ilköğretim çağındaki çocukları Cumhuriyetin ilke ve değerlerine akıllı, yaratıcı bir şekilde düşünen çağdaş nitelikli ve donanımlı olarak yetiştirmek için faaliyet gösteren bir eğitim merkeziyiz.

Burada bu gün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Cumhuriyetimizin 100. yılı vesilesiyle bir şenlikteyiz, bir kutlama yapıyoruz hepimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Deprem bölgesindeyiz, hassas bir bölgedeyiz burada elimizden geleni yapıyoruz TEGV olarak deprem bölgesinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz Cumhuriyetimizin 100. yılı bizler için çok değerli bir gün" dedi.