İzlediği, ‘beceriksiz politika, her şeyi en iyi ben bilirim demesi ve kuramadığı kadrosu’ ile şehri kaderine terk eden, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yeni dönemde aday olduğunu AK Parti Kurmaylarına iletti.

5-103

KAHRAMANMARAŞLININ HİZMETE İHTİYACI VAR

Bir dönem önce Gaziantep Büyükşehir ile yarışır halde olan Kahramanmaraş şu anda 2004 belediyeciliğini yaşıyor. Çöplerin alınmasını, asfalt yapımı hizmet sanan Hayrettin Güngör yönetimindeki Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin tek eseri ise Şairler tepesinin sandalyesinin seçimi olduğu görülüyor.

SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ BAYRAM ETTİ

TBMM’de eli kanlı PKK terör örgütünün  uzantısı olan HDP dahil herkese koli göndererek Türkiye gündemine oturan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün Kahramanmaraş’ta ki yüksek takipçili instagram fenomenlerine onbinlerce lira para akıttığı da gelen iddialar arasında. 2019 yılında görevi gelir gelmez, ilk basın dosyasını eline alarak; “parayı çar çur etmişler” diyen ve ardından izleyen yıllarda 3 basın müdürü ile belediyeyi yönettiğini sanan 2024 seçimlerine kısa bir süre kala ise el altından faturalı veya faturasız fenomenlere binlerce lira akıttığı öne sürülüyor.

HİZMETİ HAK EDİYORUZ

Merkezi hükümetin yıllarca çevre illere yaptığı hizmetleri görüp onlara gıpta ile bakarken, yeni dönemin de böyle olmaması için Kahramanmaraşlı elinden geleni yapıyor. Depremin yarasının sarılmasının önünde en büyük engel olarak duran Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, hizmet yapmayı bırakın yapan belediyeleri de engelliyor. İlçelerde bulanan TOKİ’leri paylaşıp biz yapıyoruz algısı yapan, her ilçenin önemli yatırımlarını sanki kendisi yapmış gibi gösteren Güngör, yeni dönemi için de, “Hazırım” mesajı veriyor.