Kahramanmaraş'ta okullar tatil mi 14 Şubat 2020? Kahramanmaraş Cuma kar tatili var mı? Son dakika bilgisi ne? soruları öğrenciler tarafından arama motorlarında sıkça araştırılmaktadır. Kahramanmaraş'ın Afşin, Andırın, Çağlayancerit, Dulkadiroğlu, Ekinözü, Elbistan, Göksun, Nurhak, Onikişubat, Pazarcık ve Türkoğlu İlçeleri'nde kar tatili var mı? Tüm detaylar haberimizde mevcut...

''Kahramanmaraş'ta 14 Şubat Okullar yarın tatil mi?'' gibi sorular arama motorlarında bolca araştırılıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nde yer alan bilgilere göre, kent merkezinde parçalı bulutlu hava bekleniyor. Bazı ilçeler ise hala kara teslim durumda... Peki, Kahramanmaraş'ın hangi ilçesi'nde okullar tatil edildi? İşte öğrencilerin merak ettiği tatil ile ilgili açıklamalar.

Kahramanmaraş'ta esnaf benzinle kendini yakmaya kalkıştı! Derdim mi ney: Ekmek Kahramanmaraş'ta esnaf benzinle kendini yakmaya kalkıştı! Derdim mi ney: Ekmek

ELBİSTAN
Elbistan Kaymakamlığı’ndan uzatılan kar tatili ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “İlçemizde gece devam etmesi beklenen olumsuz hava koşulları ve yoğun buzlanma riski nedeniyle 14.02.2020 Cuma günü İlçe genelindeki tüm okullarda eğitim öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarımızda çalışan hamile ve engelli personellerimiz de idari izinli sayılacaklardır" denildi.

AFŞİN
Afşin Kaymakamlığından yapılan açıklamada, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle  14 Şubat cuma günü ilçe genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda, halk eğitim, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim öğretime ara verildiği belirtildi.

EKİNÖZÜ VE ÇAĞLAYANCERİT
14 Şubat Cuma günü Ekinözü Çağlayancerit İlçesi'nde de tüm okullar tatil edildiği bildirildi.

ONİKİŞUBAT VE DULKADİROĞLU
Merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçeleri ile tüm köylerde bütün okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

TÜRKOĞLU
Kahramanmaraş'ın Türkoğlu İlçesi'nde ise olumsuz hava şartları nedeniyle 22 okulda eğitime 1 gün ara verildi

Türkoğlu İlçesi'nde tatil edilen okullar listesi:

Hopurlu ilk ve ortaokulu
Önsen Hopuru ilk ve ortaokulu
Yeşilyöre ilk ve ortaokulu
Karauşağı ilkokulu
Yavuzlar ilkokulu
Yeşilyöre İmam Hatip ortaokulu
Yeşilyöre ÇPL
Kırmakaya ilk ve ortaokulu
Yolderesi ilk ve ortaokulu
Doluca ilk ve ortaokulu
Yeşilyöre Demirciler ilkokulu
Yeşilyöre Fakılar ilkokulu
Yeşilyöre Araplar ilkokulu
Uzunsöğüt ilk ve ortaokulu
Aydınkavak ilkokulu
Yenipınar ilkokulu
Akçalı ilk ve ortaokulu
Büyük imalı ilk ve ortaokulu
Küçük imalı ilk ve ortaokulu
Kaledibi ilkokulu
Murat Çakıroğlu ilk ve ortaokulu
Avşarlı ilk ve ortaokulu

Not: Haberimiz sürekli güncellenmektedir. Diğer ilçelerden kar tatili haberi gelir gelmez haberimizde yer alacaktır. Bizi takip etmeye devam edin..