Kahramanmaraş Kantinciler ve Sağlıklı Yaşam Esnaf  Derneği Başkanı Abdulkadir Gülmez, yaptığı açıklamada, "Piyasalar çok pahalı, biz de bu zamlardan muzdaribiz. Bir simiti şu an için 8 TL'ye satıyoruz, bir meyve suyunu da 8 TL'ye satıyoruz. Bir çocuk sabah 8'de gelip öğlen 3'e kadar bir simit bir meyve suyuyla günü bitirmek zorunda kalıyor. Günümüz şartlarında en asgariden hesap yapıyoruz. Okul kiraları, elektrik, su ve ürünlerdeki fiyat artışları bizi de çok etkiledi." dedi.

Gülmez, tüm kantincilerin şu an temizliğe ve hijyene çok dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Gülmez, "6 Şubat asrın felaketinden sonra öğrencilerimizin, insanlarımızın psikolojisi bozuldu. Okul idaremiz ve bizler tüm öğrencilerimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Birbirimizi sabırla taşıyarak idare etmeye çalışıyoruz. Ürünlerimize elimizden geldiği kadar zam yapmamaya çalışıyoruz. Bizim sattığımız ürünler Tarım Gıda Bakanlığının izni ile olan ürünler." diye konuştu.

Gülmez, kantinlerde satılan ürünlerin fiyatlarının, piyasadaki genel fiyat artışlarına paralel olarak artmaya devam edeceğini tahmin ettiğini söyledi.