Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Necip Fazıl Kültür Merkezinde Filistin'e destek amaçlı 'Şiir ve Ezgilerle Kusüs Gecesi' programı düzenledi.

Programa Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz katıldı.

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz program sonrasında açıklamalarında şu  ifaderş kullandı, “Öncelikle bu güzel etkinliği düzenlediği için okul idaresine gençlerimize emeği olan herkese çok teşekkür ederim. Anlamlı güzel programda burada olmak mutlu etti. Biliyorsunuz Bu programın bütün gelirleri Filistinli kardeşlerimize gidecek Biz de birine bize burada bulunarak onlara destek olmaya gayret ettik. Ben emek harcayan bunu düzenleyen okul idaresinden Milli Eğitim müdürlüğümüze varana kadar Tüm Emek verenlere Çok teşekkür ediyorum, çok anlamlı güzel bir etkinlik oldu İnşallah Rabbim tüm inanan insanlara Özgür filistini görmeyi nasip etsin” ifadelerinin kullandı.

Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hacı Aydın konuşmasında şu ifadleri kullandı,

"Gönül isterdi ki millet olarak başka şeyler de yapalım. Ecdadımızın ayak izlerinin bulunduğu Gazze’yi, Kudüs’ü, Filistin’i zalim Siyonistlerin zulmünden, atalarımıza yakışır şekilde, kurtaralım.  Ama şimdilik elimizden gelen, zalimin zulmünü haykırmak ve onları her yerde teşhir ve boykot etmek.

İnanıyoruz, bir gün sıra öbürünü de gelecek, tıpkı Karabağ’da olduğu gibi. O gün Siyonistler saklanacak gargat ağacı arayacaklar. Onlardan masum kardeşlerimize yaptıklarının hesabı bir bir sorulacak. Tarih şahit olsun.    

Değerli misafirler,

Yıllar önce Cahit Zarifoğlu ağabeyimiz “Filistin bir sınav kâğıdı her mümin kulun önünde” diyerek bizlere sorumluluğumuzu hatırlatmıştı. O kanlı sınav kâğıdı önümüzden hiç gitmedi. Biz millet olarak eski gücümüze ulaşana kadar da önümüzde duracak. Bize mazlumların gözyaşını hatırlatmaya devam edecek.

Değerli misafirler,

Kudüs şairi Nuri Pakdil ustamız, Yürü kardeşim ayaklarına bir Kudüs gücü gelsin, demişti. İşte, o gücü toplamak için bu akşam buradayız. Yahudi’ye bir taş atmak için. Bir kelime fırlatmak için. Sözlerimizden kurşun yapmak için.

Değerli misafirler,

Sözlerimi bitirirken hem deprem şehitlerimizi hem de Filistinli şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

İsmet Özel’in dediği gibi,  Ölüyoruz, demek ki yaşanılacak!

Yeter ki bilincimiz diri olsun. Birliğimiz daim olsun.

Emeği geçen öğretmen öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek açıklamasında şu ifadeler yer verdi, “İmam Hatipli olmak güzel lakin İmam hatiplerle beraber olmak daha da güzel. Benim de mezun olduğum İmam Hatip orası. İmam Hatip Okulumuzun düzenlemiş olduğu programda Müslümanların bu işin şuurunda olan, bilincinde olan bütün kardeşlerimizin çok boyut sıkıntı çektiği, üzüntü çektiği, İsrail hainleri tarafından oradaki Filistin'deki kardeşlerimizin şehit edildiği böyle bir atmosferde böyle bir ortamda kardeşlerimiz imam hatipli hocalarımızın öncülüğünde çok güzel şiir şölenlerine idrak etmiş, görmüş olduk yaşamış olduk.  Duygularla oradaki acıyı En azından yüreklerinde hissederek arkadaşlarımız, öğrencilerimiz güzel bir şiir okudular.  Onun dışında öğretmenlerimizle beraber öğrencilerimiz güzel ilahiler okudular. Dünyadaki Müslümanlar da unutmayacak, unutturmayacak. Cumhurbaşkanımız gerçekten gezmediği dolaşmadığı görüşmediği neredeyse devlet adamı kalmadı. İslam İşbirliği teşkilatının topladı 52 tane ülkeyi topladı 1,5 milyar Müslümanları temsil eden ülkelere topladı bu alçak saldırıyı durdurabilmek için hala da gayret ediyor. İnşallah muvaffak da olacak şu andaki Müslümanların zlılığa gibi ve kollayıcısı Türkiye'ye de Cenabı Hak İnşallah yardım eder başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bu akşam Dediğin gibi çok güzel bir akşam geçirdik bu akşamın icrasında emeği geçen İmam Hatip okudum müdürümüz olmak üzere bütün hocalarımıza ve bu akşam güzel şeyler bakarak bizlere gerçekten duygularını öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.