Kahramanmaraş'ın Dönüklü mahallesindeki etkili kar yağışı dolayısıyla evlerinde mahsur kalan vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ü istifaya davet ettiler.

Aşırı yağan kar yağışı sonrası Kahramanmaraş'ın Dönüklü Mahallesi Küme Evleri karlar altında kalırken mahalle adete görünmez hale geldi. Yoğun yağıştan dolayı mahalleye ulaşılamazken, ihtiyaçlarını karşılamak için kilometrelerce yol yürüyerek şehre giden vatandaşlar, yollarının açılmamasından dolayı Hayrettin Güngör'e karşı istifa sloganları atarak tepkilerini dile getirdiler.

TEK KİŞİNİN YÜRÜYEBİLDİĞİ YOL

Mahallenin konumunun yüksekte olması dolayısıyla tipi ve yağışın daha çok etkili olduğu ve mahalledeki evlerin kar altında kalarak kaybolduğu görüldü. Yoğun yağıştan dolayı mahalleye ulaşım imkansız olunca köy halkıda çareyi kendi oluşturdukları imkanlar doğrultusunda bir insanın yürüyerek tek bir kişinin geçebildiği yol yaparak mahalle içindeki ulaşımı sağlamaya çalışıyorlar.

Kahramanmaraş'ta TIR, otomobile arkadan çarptı: Feci kazada 35 yaşındaki kadın öldü Kahramanmaraş'ta TIR, otomobile arkadan çarptı: Feci kazada 35 yaşındaki kadın öldü

BİZE AK PARTİ DEĞİL CHP SAHİP ÇIKIYOR

Dönüklü mahallesi Muhtar Azası Murat Aktaş; "Muhtarımız büyükşehir belediyesinden paletli kepçe istedi paletli makine istedi. Oradaki memurlar, fen işleri müdürü, daire başkanları bize tamam diyorlar söz veriyorlar. Makine geliyor, bir gün durdurup makineyi başka bir yere kaldırıyorlar. Biz burada mahsur durumdayız. Buranın yollarını açmıyorlar. Lastikli araç veriyorlar ama, açamıyor. bir metre bir buçuk metre kar var. Ancak burayı paletli makine açar. 4 km yolumuz kapalı şuan. Hastamız oluyor, çok mağdur durumdayız şuan. Kaç defa müraacat ettik belediyeye. AK Parti'nin sahip çıkacağı yerde CHP sahip çıkıyor. çok mağdur durumda kaldık. Muhtarımızla konuştuk. Ben kaç kere söyledim muhtara. Muhtar, 'hizmet alamıyorum ben kardeşim. Büyükşehir vermiyor iş makinesi' diyor." dedi.