Kahramanmaraş'ın Ekinözü İlçesi'ndeki vatandaşlar görevini yapmadığını iddia ettikleri imamdan yana dertli. Detayı haberimizde...

Kahramanmaraş'ın Ekinözü İlçesi'nde bulunan bazı camilerde aylardır imam krizi yaşanıyor. Görevli imamların camiye gelmediğini söyleyen mahalleli tepkilerini dile getirdi.

AKP'li Büyükşehir Belediyesi AKP'li İlçe Belediyesi'nin işçi duraklarını söküp kaldırıyor! AKP'li Büyükşehir Belediyesi AKP'li İlçe Belediyesi'nin işçi duraklarını söküp kaldırıyor!

İYİ Parti Ekinözü İlçe Başkanı Bilal Kaplan, Kahramanmaraş İl Müftülüğüne verdiği dilekçede Türkeli Mahalle Camisi, İçmeler Mahallesi Ali ve Hatice Alolu Camilerde görevli imamların camilere gelmediğini kaydederek şu talepte bulundu: 

"İlçemize bağlı Maarif Mahallesinde ikamet etmekteyim Kendim İYİ Parti İlçe Başkanlığı yapmaktayım. İlçe muhtarların ve vatandaşların şahitliğinde Türkeli Mahalle Camisi ve İçmeler Mahallesi Ali ve Hatice alolu Camilerde cörevli olarak görünen Hamdi T. ve Mustafa T. baba ve oğlu bahsi geçen camilerde görevli oldukları halde camilere hiçbir şekilde gelip gidiş yapmamaktadırlar. Vatandaşlar ve muhtarlar göreve gelmeden maaş aldıklarını belirtilerek durumdan rahatsız ve şikâyetçidir. Mustafa Tontuş Türkeli Mahallesinde 5 yıldır imam olarak bilinmekte fakat hiç işe gelmeden oğlu ile birlikte Elbistan'da oto galeri işi yapmaktalar. Ve bu Kişiler müftülük tarafından geldikleri günden bu yana savunulmaktadır. Gerekli kişilerce araştırılarak durumun incelenip kişilere gerekenin yapılmasını istiyoruz."

“CEMAATİ MAĞDUR ETTİLER”

“Cemaati mağdur ettiler” diyen yöre halkı tepkilerini şöyle dile getirdi: “Bu sözde müezzinin bir önceki görev yeri Ekinözü Merkez Camisi müezzinliğinde gözüküyordu. Yine o camide de, 1 vakit olsun camiye gelmemiştir. Bu personelin sözde ekinözü müftü şoför kadrosunda bulunan Kamil adında bir personel bulunmasına rağmen şoför kadrosunda gösterilmekte olduğu, Mahalleli ya evinde ya da başka camilerde namaz kılmaya başladığını, Eğer Ekinözü'nde böyle bir olay yaşanıyorsa, köylerde kim bilir neler oluyor diye iddiada bulunarak, Müftülük maalesef ki, bir adamı muhafaza etmek için bütün cemaati mağdur etmeye devam etmektedirler. Müftülük makamı uyuyor mu?” diye veryansın ettiler.

EKİNÖZÜ MÜFTÜLÜĞÜNÜ KONU İLE İLGİLİ ARADIK

Ekinözü Müftülüğünü telefon ile aradık. İlçe Müftüsü Hasan Akman konuyla ilgili ''Sayın kaymakam soruşturma yapılması için talimat verdi. Şahısları aradık. Soruşturma başlattık. Muhakkik ataması yapıldı.'' ifadesinde bulundu.